به گزارش افکارنیوز، نتانیاهو که به مناسبت هفتادمین سالگرد پیروزی نیروهای متحدین بر آلمان نازی، در پارلمان رژیم صهیونیستی سخن می گفت، مدعی شد: «این موضوع اثبات خواهد شد که مصالحه با ایران اشتباهی است که هزینه ای سنگین در پی خواهد داشت».

وی افزود چالش های دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی زیادی در برابر دولت جدید قرار خواهد داشت اما «رویارویی با تهدید ایران یکی از موضوعات اصلی است».

نخست وزیر اسرائیل تصریح کرد: «تلاش ایران برای تولید تسلیحات هسته ای، در کنار ید طولای این کشور در ترور که در سراسر خاورمیانه گسترده شده، موجب می شود که ما به شکلی مصمم از حاکمیت و امنیت خود حفاظت کنیم».

نتانیاهو اظهار داشت اگر ایران به توانایی های هسته ای مسلح شود، «تهدیدی علیه موجودیت» اسرائیل خواهد بود. وی خواستار برچیده شدن همه توانایی های ایران در غنی سازی اورانیوم شد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی دیگر در کنفرانسی با عنوان مقابله با یهودی ستیزی در بیت المقدس گفت: اکنون نزدیکترین متحدان ما همسایگان عرب اسرائیل هستند.

بنیامین نتانیاهو گفت: یهودیان در سراسر جهان مورد تهمت و توهین قرار می گیرند. این مسئله را چه در بخشهایی از خاورمیانه که سطح تحمل پذیری در آن پایین است مشاهده می کنیم، البته این مسئله را در بخشهایی از غرب نیز که انتظار می رود سطح تحمل پذیری بالا باشد مشاهده می کنیم. این یهودی ستیزی در بیروت، دمشق و تهران دیده می شود و همچنین به اشکالی خشونت بار در تولوز، پاریس و بروکسل نیز مشاهده می شود. یهودیان به این خاطر که یهودی هستند مورد حمله قرار می گیرند.

یهودیان حق زندگی آزادانه را در هر کجای جهان دارند و دولتها مسئول تضمین این آزادی آنها هستند یهودیان همچنین این حق را دارند که به اسراییل بیایند و اگر این گزینه را انتخاب کنند ما از آنها استقبال خواهیم کرد. روز گذشته تلویزیون های دولتی ایران و ونزوئلا تیم های امداد رسان اسراییل در نپال را به قاچاق کودکان متهم کردند. آیا اصلا هیچ تیم امدادرسانی از ایران در نپال حضور دارد. این یک نمونه از روش های دروغ پراکنی بزرگ است. متجاوز قربانی خود را متهم می کند و این یک دروغ بزرگ ضد یهودی که با شور و حرارت توسط افرادی منتشر می شود که خودشان ناقض حقوق بشر مردمشان هستند

آیا ایران می تواند از حقوق بشر سخن بگوید، من قضاوت درباره ونزوئلا را به شما واگذار می کنم. آنها درباره حقوق بشر، درباره قانون مداری و حفاظت از شرف انسانی برای ما سخنرانی می کنند. آنها با جرثقیل افراد را دار می زنند. آنها افراد بیگناه را در میادین تهران و دیگر شهرهای ایران با جرثقیل دار می زنند. آنها نیروهای خود را به لبنان، سوریه و یمن می فرستند و هزاران نفر را می کشند. آنها مسلمانان را می کشند. آنها مسلمانان بیگناهی را می کشند که باورهای خشن آنها را ندارند. امروز شمار زیادی از حملات ضد یهودی را مشاهده می کنیم. البته امروز شاهد یهودی ستیزی در بخشهایی از اروپا نیز هستیم.

این یهودی ستیزی در قالب همکاری با شبه نظامیان مسلمانی صورت می گیرد که قصد گرفتن کل جهان اسلام را دارند آنها همچنین افراطی ترین باورهای افراط گرایی را به باورهای دینی کشتارگرانه خود اضافه کرده اند. برای روشن شدن این مسئله یک مثال می گویم. نخست باید بدانیم که نخستین و بزرگترین قربانی این گروهها، گروههای دیگر مسلمانان هستند البته آنها یهودیان را نیز هدف قرار می دهند و در اینجا بخشهایی از منشور حماس را نقل می کنم که در آن اتهامات قدیمی که برضد یهودیان مطرح شده است نیز مشاهده می شود و به طور آشکار خواستار کشتار یهودیان هر کجا که باشند و نابود کردن حکومتشان می شود.

همین مسئله را می توان درباره حزب الله و حامی مشترک این گروه و حماس یعنی ایران گفت. شبه نظامیان شیعه البته رقیب هم دارند که شبه نظامیان سنی عضو القاعده، داعش، النصره هستند که آنها نیز باورهای کشتارگرانه، نه تنها درباره اسراییل دارند بلکه این مسئله را می توان در کشتارهایی که این افراد برضد دیگر مسلمانان مرتکب می شوند مشاهده کرد. امروز یهودی ستیزان تلاش دارند که کشور یهودی را تحقق همه بدی ها در جهان جلوه کنند. زمانی که حماس و حزب الله شهرهای ما را هدف حمله راکتی قرار دادند. اینکه آنها شهرهای ما را هدف قرار می دهند یک جنایت جنگی است اینکه آنها در سپر غیرنظامیان خود را پنهان می کنند این یک جنایت جنگی دیگر است.

زمانی که آنها این جنایت های جنگی را صورت می دادند دهها هزار نفر در شهرهای اروپایی نه برضد حماس و نه برضد حزب الله بلکه برضد اسرائیل تظاهرات کردند. اکنون هزاران نفر در یمن در درگیریهای وحشیانه در یمن در حال کشته شدن هستند آیا تظاهراتی در لندن و پاریس برگزار می شود. دویست و پنجاه هزار نفر در سوریه کشته شده اند آیا مجامع دانشگاهی این اقدام را محکوم کرده اند یا خیر. در ایران، همین حالا که در دوره دولت روحانی میزان اعدام ها افزایش یافته است و افرادی بیگناه کشته می شوند آیا هیچ قطعنامه ای صادر می شود که این موارد نقض حقوق بشر را محکوم کنند و پاسخ متاسفانه منفی است. تظاهرات، تحریم ها و قطعنامه ها همه تنها برای یک دموکراسی واقعی در اسراییل کنار گذاشته شده است که سختی کشیده ترین دموکراسی در جهان به شمار می رود.

این در حالی که ما نظامی از نظامهای دادگستری و قانون و تحمل پذیری برپا کرده ایم البته ما دارای کاستی هایی که هر جامعه دیگر با آن روبرو نیز است هستیم با این حال یک حکومت بسیار عالی ساخته ایم که هرچه سختی و دشواری کشیده است اما موفقیت های عظیمی نیز به دست آوردیم و بهترین متحدان ما این روزها شماری از همسایگان ما و کشورهای عرب هستند زیرا آنها درک کرده اند که ما با یک تهدید مشترک روبرو هستیم. آنچه در جهان تغییر کرده است یهودی ستیزی و باورهای غلطی که در این باره وجود دارد نیست بلکه کشف و تقویت توان دفاع از خود توسط یهودیان است ما اکنون می توانیم برضد یهودی ستیزی صحبت کنیم. وظیفه ما اکنون روشن گری و گفتن واقعیت است زمانی که من نخستین بار به عنوان سفیر اسرائیل به آمریکا رفتم رهبر جامعه یهودیان گفت شما وارد محلی شدید که دروغهای زیادی درباره یهودیان و اسراییل گفته می شود اما اگر در این اتاق تاریک پر از دروغ یک شمع از واقعیت روشن کنید همه مردم این شمع را حتی از فاصله دور خواهند دید. با این حال ما نیازمند شمعهای زیادی هستیم.

دروغپردازی های نظام مند زیادی برضد اسراییل در جریان است و به طور نظام مندتری در حال اشاعه است. رژیم ایران در حال حاضر همین حالا که ما صحبت می کنیم در حال پیگیری رقابتی شبیه به کنفرانسی که ما اکنون برگزار کرده ایم اما در جهت عکس است. رقابت منکران هولوکاست در سراسر جهان. چه کسی بهتر از آنها می تواند هولوکاست را انکار کند و در حالی که آنها هولوکاست را انکار می کنند، در حال برنامه ریزی برای یک جنایت و کشتار دیگر برضد مردم ما هستند. آنها به طور آشکار تهدید محو کردن اسراییل را مطرح کرده اند. همین چند هفته پیش، چند روز پیش از اینکه تفاهم لوزان امضا شود یک ژنرال ایرانی گفت ویرانی اسراییل قابل مذاکره نیست. وی این اظهارات را به طور روشن گفت. آنها البته به دنبال ساخت تسلیحات هسته ای با هدف اجرای این طرح دیوانه وار خود هستند.

و من باید به صراحت بگویم که تفاهم لوزان موجب توقف آنها نخواهد شد. اسراییل خواستار مشاهده حل و فصل صلح آمیز این مسئله است، توافقی بهتر که واقعا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند اما من می خواهم کاملا صریح باشم ، کشور یهودی از خود و به طور مستقل برضد هر گونه تهدید دفاع خواهد کرد. این درسی است که از تاریخ گرفته ایم. البته ما درس دیگری نیز گرفته ایم. نمی دانم آیا می توانیم عوامل و ریشه های یهودی ستیزی را از بین ببریم. می دانم که باید این ریشه ها و عوامل را پیدا کنیم. ما یاد گرفته ایم که اگر به طور خستگی ناپذیر با آن مقابله نکنیم. شعله های یهودی ستیزی در نهایت گسترش خواهد یافت و همه را در بر خواهد گرفت. این به اعتقاد من درس اصلی قرن بیستم و به بیان دیگر درس و تجربه اصلی دوره معاصر است بنابراین به خاطر شرف و انسانیت و آینده مشترکمان باید همچنان در برابر یهودی ستیزی بایستیم و بجنگیم.