به گزارش افکارنیوز، سردار محمدرضا نقدی عصر امروز در جمع بسیجیان و اعضای حلقه‌های صالحین که در سالن ستارگان اراک برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر هوشیاری دولتمردان و ملت در مذاکرات هسته‌ای تاکید کرده‌اند و بر همین اساس افراد کارشناس می‌توانند برای پیشبرد اهداف ایران و با رعایت خطوط قرمز مشخص شده در این زمینه اظهار نظر کنند.

وی بیان داشت: بر اساس اظهارات سران کشورهای غربی جلسات تیم مذاکره‌کننده ۱ + ۵ با ایران در طول تاریخ دیپلماسی بی‌نظیر می‌باشد و این نشانگر آن است که کشورهای مذاکره کننده اهداف خاصی را دنبال می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به عنوان قله آزادی‌خواهی و الگویی بی‌نظیر برای مسلمانان جهان به ویژه مستضعفین تبدیل شده ‌که به طور واضح روشن است دشمنان می‌خواهند این موقعیت ایران را در منطقه از بین ببرند.

نقدی با اشاره به اینکه از روز ۲۲ بهمن سال ۵۷ پایه‌های قدرت آمریکا در منطقه سست شد افزود: در عصر کنونی کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان، سوریه، یمن و… با تبعیت از ایران کشورهای استکباری از جمله آمریکا و اسرائیل را از منطقه خارج کرده‌اند.

به گفته وی انقلاب اسلامی مسیر حرکت جهان را تغییر داد و خوشبختانه شاخص‌های ایران در حال رشد و شاخص‌های کشورهای غربی در حال از بین رفتن هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر کشورهای غربی برای از بین بردن جایگاه ایران در منطقه تلاش کرده و از همه نوع توطئه‌ای استفاده می‌کنند به این دلیل است که در آینده‌ای نزدیک جابه‌جایی قدرت در جهان صورت خواهد گرفت.

نقدی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر نزدیک شدن به پیچ تاریخی تاکید کرده‌اند و از اتفاقات پیش رو می‌توان از پیچ تاریخی یاد کرد و دولتمردان باید با حساسیت در همه زمینه‌ها حرکت کنند.

وی با اشاره به حمله نظامی آل سعود به یمن بیان داشت: یمن قبل از حمله نظامی عربستان با درگیری‌ها و مشکلات داخلی روبه‌رو بود و حمله نظامی به این کشور به منظور تضعیف نیروهای یمنی و کمک به نیروهای تکفیری از سوی آل سعود شکل گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: دولتمردان یمن خنثی کردن توطئه‌های داخلی را بر مقابله با نظامیان آل سعود ترجیح داده که پس از مدتی می‌بینیم نیروهای یمنی در جبهه‌های جهاد موفق عمل کرده و نیروهای تکفیری را عقب رانده‌اند.

نقدی تاکید کرد: امروزه تبادل اطلاعات در میان دولت‌ها و ملت‌ها با استفاده از اینترنت و تحت عنوان دهکده جهانی با سرعت انجام می‌گیرد و در این جامعه متراکم جهانی ایران در مرکز دید بسیاری از کشورها قرار دارد.

وی ادامه داد: اگر حادثه‌ای در کشور اتفاق بیفتند همه رسانه‌های خارجی، شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی و… آن را به سرعت منتشر و از آن به عنوان نبود حقوق بشر در ایران یاد می‌کنند در حالی که رخدادهای بسیار فجیع‌تری در همان کشورها اتفاق می‌افتد اما جامعه جهانی نسبت به آن بی‌تفاوت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: نفوذ اسلام و محبوبیت جمهوری اسلامی در میان کشورهای منطقه سبب شده تا دشمنان از ایران هراس داشته باشند و همه رویدادها و حوادثکشور را دنبال کنند.

نقدی اظهار کرد: در حال حاضر همه مستضعفان جهان به ایران چشم دوخته‌اند و اگر کوچک‌ترین مشکلی در کشور به وجود بیاید روحیه مستضعفان خدشه‌دار می‌شود.

به گفته وی کشور ما در زمینه قدرت و ابزار رسانه‌ای در مقایسه با کشورهای قدرتمند دنیا در رتبه‌های پایینی قرار دارد، اما به دلیل رشادت‌ها و ایستادگی در برابر نظام سلطه به الگویی برای کشورهای جهان تبدیل شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: با توجه به این شرایط مردم ایران نیز باید با حفظ وحدت و تعامل ارتباط خود را با ولایت فقیه افزایش داده و از غفلت بپرهیزند چرا که دشمن از کمنرین لحظه‌ها برای آسیب زدن به کشور استفاده خواهد کرد.

نقدی در ادامه با اشاره به فلسفه ایجاد بسیج مستضعفین ادامه داد: تعالی نیروی‌های بسیجی و امر به معروف و نهی از منکر دو رویکرد مهم در فعالیت‌های بسیج به شمار می‌رود که بسیجیان باید با درایت، تفکر و خوش اخلاقی در این مسیر گام بردارند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور بیان کرد: حمایت از تولیدات داخلی و افزایش سطح کیفیت دو مؤلفه اساسی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری هستند که صنایع باید از این دو مهم پیروی کرده و به آن جامه عمل بپوشانند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه واردات بی‌رویه به اقتصاد کشور آسیب می‌زند تاکید کرد: بازرگانان نباید بازارهای داخلی را به دست دشمنان بدهند چرا که می‌توان از بازار به عنوان موتور محرکه بخش اقتصاد یاد کرد و با فعالیت این بخش، تولیدکنندگان نیز به رشد اقتصادی دست پیدا خواهند کرد.

به گفته وی در سال جاری بیش از یک هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغال‌زایی مبنی بر اقتصاد مقاومتی به سازمان بسیج مستضعفین اختصاص پیدا کرده است.

نقدی یادآور شد: امید می‌رود با اختصاص این اعتبار و افزایش کارآفرینی شاهد کاهش آمار بیکاران و توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه و خوداشتغالی در کشور باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه اراک نیز در ادامه گفت: در حال حاضر یک هزار و ۷۰۰ حلقه طرح صالحین با ۲ سرمربی در سطح شهر اراک فعال هستند.

سرهنگ محمدرضا رضایی افزود: بسیجیان در راستای دفاع از انقلاب و حفظ نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: سپاه ناحیه اراک در سال گذشته با تعامل مطلوب خود با حوزه‌های علمیه در راستای اعزام روحانی به مساجد و مناطق فاقد روحانی بسیار خوب عمل کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: بسیجیان تا آخرین نفس از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد و برای رسیدن به اهداف عالی نظام تلاش میکنند.