به گزارش افکارنیوز، ایران روز چهارشنبه از اقدامات ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که مانع انتقال محموله‌های امدادی به یمن شده، به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

در بخشی از نامه‌ای که غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل به شورای امنیت ارسال کرده و به رویت خبرگزاری رویترز رسیده، آمده است: «جمهوری اسلامی ایران با هر نحو ممکن تلاش کرده تا از آلام مردم یمن که تحت تأثیر(جنگ) هستند، بکاهد. این تلاش‌ها عمدتا با ممانعت نیروهای ائتلاف مواجه شده است.»

در ادامه این نامه آمده است: «تخریب زیرساخت ترابری در یمن توسط نیروهای ائتلاف، ‌قطعا به شدت بر تحویل کمک‌های بشردوستانه، اثر منفی گذاشته است.»

وی همچنین تصریح کرده است «کسانی که قوانین بین‌المللی، از جمله قوانین انسانی بین‌المللی را نقض کرده‌اند، باید در برابر اقداماتشان پاسخگو باشند و نباید جایی برای مصونیت وجود داشته باشد.»

ایران در حال حاضر یک کشتی حامل اقلام امدادی را به یمن اعزام کرده، اما عربستان اعلام کرده است که اجازه پهلو گرفتن به آن را نمی‌دهد. آمریکا هم که از حملات ریاض به یمن حمایت می‌کند، با وجود اذعان به صلح‌آمیز بودن مأموریت کشتی ایرانی، اعلام کرده این کشتی نباید به یمن برود.

عربستان پیش از این هم برای جلوگیری از انتقال محمولههای امدادی، فرودگاههای یمن را بمباران کرده بود.