به گزارش افکارنیوز، برخی نشریات زنجیره‌ای نظیر آرمان در تیترهای اول و اصلی خود برای کاسبکاری‌های همیشگی نوشته بودند «بابک زنجانی دوم پیدا شد» اما مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با انتقاد از ادعای ظهور بابک زنجانی دوم گفت: وجود واسطه در خرید نفت امارات از ایران صحت ندارد.

سید محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران درباره فروش میعانات گازی به امارات و نحوه دریافت پول از این شیخ‌نشین، گفت: قرارداد ما با امارات متحده عربی مستقیم بوده اما به دلیل تحریم‌ها، این کشور حاشیه خلیج فارس تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی نمی‌توانست پول محموله‌های نفتی را مرتب پرداخت کند.

روابط عمومی وزارت نفت به نقل از قمصری اعلام کرد: از ابتدای سال ۲۰۱۴ با تمهیداتی که اندیشیده شده پول‌ها در حال دریافت بوده و بدهی پیشین دیگری به این مبلغ اضافه نشده است.

قمصری پیش از این در خصوص این موضوع گفته بود: عملکرد این شرکت و مالک آن شبیه عملکرد بابک زنجانی نبوده است. دلیل این امر آن است که ما با این شرکت در سال ۲۰۱۴ همکاری را ادامه دادیم و ۳ میلیارد دلار از آنها پول گرفتیم اما روش پرداخت و عملیات را تغییر دادیم به گونهای که میعانات گازی از ایران میبرد و پول آن را تحویل میدهد و فقط بدهی قبلی آن باقی مانده است.