به گزارشافکارنیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه مجمع عمومی و فوق‌العاده خانه احزاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا تغییر فرماندار جهرم به علت فشار نمایندگان مجلس بوده یا خیر، گفت: ایشان سرپرست فرمانداری جهرم را بر عهده داشت و تغییر سرپرست طبیعی است، تغییر سرپرست فرمانداری جهرم با فشار نمایندگان مجلس صحت ندارد و شایعه است.

وی در پاسخ به این سؤال که یارانه احزاب سرانجام به احزاب اختصاص پیدا می‌کند یا خیر، تصریح کرد: در قانون در این مورد چیزی پیش‌بینی نشده البته امیدوارم با تشکیل خانه احزاب این موضوع تحت عنوان یک درخواست پیگیری شود تا به سرانجام برسد.

وزیر کشور در پاسخ به این سؤال که برخی اخبار از لغو سخنرانی آقای مطهری در استان قم و چهارمحال و بختیاری خبر داده بودند و نظرتان در این رابطه چیست، گفت: بنده خواهش می‌کنم شما به عنوان رسانه‌ها سعی کنید همیشه از حقیقت دفاع کنید. بنده روزنامه‌ها را مطالعه کردم و فضاسازی برخی رسانه‌ها در لغو سخنرانی آقای مطهری خلاف حقیقت بود اما در این رابطه خود ایشان طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که قرار نبود در چهارمحال و بختیاری سخنرانی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: همچنین سخنرانی آقای مطهری در استان قم با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم رئیس دانشگاه به دلیل تغییراتی که قرار بود در دانشگاه انجام شود با آقای مطهری صحبت کردم که با توافق طرفین این سخنرانی انجام نشد.

رحمانیفضلی در پاسخ به این سؤال که آیا صحت دارد برکناری فرماندار جهرم به دلیل پیگیری حادثه شیراز بوده است، گفت: بنده مسئول مستقیم بررسی حادثه شیراز از طرف شورای عالی امنیت ملی هستم و صراحتا اعلام میکنم برکناری سرپرست جهرم هیچ نقشی در تحقیقات این حادثه نداشتم که بخواهد بر اثر آن برکنار شوم.