به گزارش افکارنیوز، منابع خبری سوری اعلام کردند، پس از مقاومت چند روزه نیروهای ارتش سوریه و دفاع مردمی این کشور، سرانجام شهر تاریخی و باستانی «تدمر» از توابع استان حمص، در مرکز سوریه سقوط کرد و گروه تروریستی تکفیری «داعش» وارد آن شد.

این منابع توضیح دادند: ارتش سوریه پس از خارج کردن بخش اعظم اهالی، از شهر تدمر عقب نشینی کرد.

این شهر تاریخی و باستانی چند روزی بود که با حملات گسترده داعش مواجه بود که ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع مردمی این کشور، این حملات را دفع کردند، اما حمله روز گذشته(چهارشنبه) داعش بسیار گسترده و وسیع بود و از چندین محور صورت گرفت.

نیروهای ارتش سوریه پس از منتقل کردن اهالی شهر به مناطق امن، در دروازه‌های ورودی این شهر و محورهای مواصلاتی آن مستقر شده و تجمعات و مواضع داعش را به گلوله بسته‌اند.

«تدمر» به معنای «درخت نخل» شهری باستانی در کشور سوریه است که در ۱۶۰ کیلومتری شهر حمص، و ۲۱۵ کیلومتری شمال شهر دمشق واقع شده ‌است. تاریخ بنای این شهر به سال ۲۷۴ میلادی توسط اورلیانوس، امپراتور روم باز می‌گردد.

تدمر در گذشته يکي از شهرهاي بسيار مهم در مرکز سوريه بود و به عنوان کاروانسرا براي افرادي که از صحراي سوريه عبور ميکردند، مورد استفاده بود، به همين دليل عروس کوير خوانده ميشد.