به گزارش افکارنیوز، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با اشاره به موضوع فروش هواپیمایی در هواپیمایی نفت اهواز و پیگیری‌های کمیسیون متبوع خود در این رابطه گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر این موضوع به کمیسیون اصل ۹۰ ارسال نشده است.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی وزارت نفت نسبت به فروش هواپیمای مذکور افزود: وزارت نفت در اطلاع‌رسانی خود اذعان داشت که این هواپیما را به فروش رسانده و وجه مالی آن را هم دریافت کرده است.

پورمختار در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا طبق قوانین شرکت هواپیمایی نفت اهواز که وابسته به وزارت نفت می‌باشد، اجازه فروش هواپیما با توجه به شرایط تحریمی ایران را دارد یا خیر، متذکر شد: بنده به دلیل عدم بررسی‌های دقیق در این موضوع نمی‌توانم اظهارنظری داشته باشم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: مسئولین در رابطه با فروش هواپیمای مذکور توجیهاتی داشتند و اشاره کردند که نگهداری این هواپیما از نظر اقتصادی صرف نمی‌کرده و نیازمند قطعاتی بوده که قطعات لازم را در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دادند.

پورمختار با بیان این که مسئولین هواپیمایی نفت اذعان داشتند که هواپیمای مذکور از تاریخ مذاکره به فروش رسیده است، تأکید کرد: اگر تمام موارد بدین نحو باشد، ایرادی بر فروش هواپیمای مذکور وجود ندارد ولی اگر ابعاد این موضوع شامل موارد دیگری شود، بنده فعلاً اطلاعات لازم را در این رابطه ندارم تا بتوانم قضاوت کنم.