به گزارشافکارنیوز، حسن روحانی رئیس‌جمهور روز پنجشنبه و در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تحقیق و توسعه خط قرمز ما است و مذاکره کنندگان به خطوط قرمز واقفند، تصریح کرد: نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دولت مطاع است و هرگز توافقی را امضا نمی کنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی و نظامی کشور را بدهد.

وی گفت: مدیریت اجرای پروتکل الحاقی با ما و بر مبنای رعایت خطوط قرمز خواهد بود و قول می دهم که مذاکره کنندگان موجب افتخار ایران و ملت خواهند بود.

رئیس‌جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه " باید بخش تولید را به حرکت در آوریم و برای تحقق این هدف، سپردن امور به بخش غیردولتی ضروری است "، گفت: باید بخش بزرگی از پروژه های نیمه تمام در استانها، به مردم واگذار شوند.

روحانی، دولت را حامی سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و اظهارداشت: اقتصاد باید توسط مردم اداره شود و در همین راستا ضروری است که با حذف مقررات زائد، آرامش و ثبات بیشتری را در جامعه برای سرمایه گذاری بوجود آوریم.

رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود نیز با تبریک روز پاسدار، با اینکه " سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی انقلابی و فداکار است "، گفت: ملت ایران هرگز افتخارات دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد و از سپاه پاسداران و ارتش، بخاطر فداکاری دیروز و آمادگی امروز، قدردانی می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه " افتخار ما این است که شیعه و پیرو اباعبدالله(ع) باشیم "، گفت: امام حسین(ع) محبوب حق است و راه و سیره سالار شهیدان، راه سعادت را به ما نشان داده است.

رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه " ملت ایران وقتی اسم آذربایجان را می برد احساس غرور و افتخار می کند و این استان استعداد بسیار زیادی برای توسعه دارد"، به استقبال گرم آذربایجانی ها از کاروان تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: استقبال باشکوه مردم از خادمان خود ، بیانگر عشق آنان به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.