به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام علیرضا پناهیان ظهر امروز در همایش مسئولان بسیج رسانه کشور در گرگان اظهار داشت: اگر مذاکرات به نتیجه مطلوب نرسید، با غرب اتمام حجت می‎کنیم و اگر نتیجه بدی هم به‌دست آمد، جامعه ما برای همیشه در برابر استکبار بیمه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مذاکره‌کنندگان هسته‎ای باید حفظ حقوق قانونی ملت را خط قرمز خود بدانند، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تجربیات تلخ گذشته، نتیجه مذاکرات هسته‎ای به گونه‎ای نشود که مجبور شویم برای همیشه پشت دست خود را داغ کنیم.مذاکرات هسته‎ای باید حرفه‌ای باشد

این استاد حوزه و دانشگاه آنچه را که فضای قرمز و آبی مذاکرات هسته‎ای می‎خواند، مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: فضای سیاسی، فضایی جدی است، لذا مذاکرات باید حرفه‎ای باشد تا در نتیجه آن، بی‌دین‎های دنیا به ما نخندند.

پناهیان با تاکید بر اینکه مسائل نظامی ما نباید در مذاکرات هسته‎ای مطرح شوند، ادامه داد: کدام کشور اسرار نظامی خود را در اختیار دیگران قرار می‎دهد؟ اگر آنها به اسرار حساس و نظامی ما پی ببرند، آنگاه باید منتظر بمباران و حملات دشمن هم باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از فضای دو قطبی اصلاح‎طلب و اصولگرا در کشور گفت: ایجاد چنین فضایی با دو گوره موهوم و خیالی و ادبیات‎های متفاوت، موجب به‌وجود آمدن سوءتفاهماتی شد که در نتیجه آن، اصلاح‎طلبان و اصولگرایان، مدام به هم تهمت می‎زنند، پروردگار نیامرزد کسانی را که جامعه را دو قطبی کردند.تقسیم‎بندی جامعه به اصلاح‎طلب و اصولگرا، موجب فریب مردم است

این استاد حوزه و دانشگاه، تقسیم‌بندی جامعه به دو گروه اصلاح‎طلب و اصولگرا را نوعی فریب مردم دانست و با بیان اینکه نمی‎شود به همین سادگی، جامعه را تقسیم‎بندی کرد و فریب داد، اظهار داشت: در این تقسیم‎بندی‎ها، یک جناح، ادبیاتی را به خودشان نسبت دادند و ادبیاتی را به ما تحمیل کردند و این دسته‎بندی را به همه مردم هم تحمیل کردند.

پناهیان تاکید کرد: هیچگاه دسته‎بندی اصلاح‎طلب و اصولگرا، ریشه‎بندی صادقانه‎ای نداشته و به همه افراد جامعه تحمیل شده است.

وی دروغگویی را یکی از ویژگی‎های فضای سیاسی کشور عنوان و خاطرنشان کرد: باید فضای سیاسی کشور به سمت آرامش پیش برود، نباید فضایی ایجاد شود که عده ای از این فضا، سوءاستفاده کنند.بنای عرصه سیاسی باید بر تفاهم باشد

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۴ به همدلی و همزبانی دولت و ملت، تاکید کرد: بنای عرصه سیاسی باید بر تفاهم باشد، در سال همدلی و همزبانی باید دقت کنیم اختلافات نابه‌جا، بستر سوءاستفاده دشمن را فراهم نکنند، ما هم نباید از گفتمان نابه‌جا و اختلاف‌برانگیز استفاده کنیم.

پناهیان ادامه داد: آحاد مردم جامعه به‌ویژه دانشجویان و اصحاب رسانه باید به گفتمان‎سازی‎هایی که موجب دو قطبی شدن جامعه می‎شوند تن ندهند و فرصت را از دست دشمن اصلی بگیرند.

به گفته وی، نخبگان جامعه باید نسبت به رفع سوءتفاهمها کمک کنند، چرا که دشمن از امواج سوءتفاهم، ضرباتی را به جامعه وارد میکند که گاهی، به اندازه یک عمر، جبرانناپذیر خواهند بود.