به گزارش افکارنیوز، " سید عباس عراقچی " عضو ارشد مذاکره کننده هسته ای کشورمان پس از پایان مذاکرات ژنو گفت: در این نشست در حضور وزرای خارجه ایران و امریکا یک بار دیگر به طور کامل همه موضوعات مرور شد با این شرایط همچنان اختلافات و تفاوت ها باقی است.

وی افزود: قرارشد دور بعدی مذاکرات پنج شنبه این هفته با حضور معاونان و کارشناسان ۱ + ۵ با ایران در وین ادامه یابد.

مذاکرات هسته‌ای در ژنو به اتمام رسید و ادامه مذاکرات پنجشنبه در سطح کارشناسی و معاونین در وین پیگیری می‌شود.

دور دوم مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در ژنو، سوئیس، با هدایت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، و جان کری، وزیر خارجه آمریکا، ‌ هتل اینترکانتیننتال به پایان رسید.

ساعاتی پیش نیز تیم‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا در گفتگوهایی با یکدیگر دیدار کرده بودند.

ظریف شب گذشته و پس از ورود به ژنو گفته بود: " در ژنو آخرین وضعیت مذاکرات را بررسی خواهیم کرد و براساس آن تصمیم خواهیم گرفت. "

یک مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده بود مذاکرات هسته‌ای در وین برای نگارش پیش‌نویس توافق سیاسی و سه ضمیمه فنی آن پیشرفت بسیاری طی هفته‌های اخیر داشته است.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با خبرنگاران همراه کری در سفر به ژنو که در رویترز منتشر شد، افزود: " ما واقعا اعتقاد داریم که می‌توانیم این امر را تا ۳۰ ژوئن[۹ تیر] به سرانجام برسانیم و تمدید را در نظر نداریم. "

وی با اشاره به اینکه برنامه کاری کری در ماه ژوئن به گفتگوهای هسته‌ای ایران اختصاص خواهد یافت، افزود: " ما اکنون در مسیر خوبی برای پیشرفت قرار داریم و کاملا اعتقاد داریم که تا ۳۰ ژوئن می‌توانیم کار را به سرانجام برسانیم. "

مقامات ارشد آمریکایی همچنین اعلام کرد که مذاکرات نهایی احتمالا در وین انجام خواهد شد. وی گفت: " تصمیمات بسیاری موکول به سطح سیاسی شده است. به همین دلیل مشاهده می‌کنید که درگیری کری بیشتر شده است. "

وزیر امور خارجه آمریکا شنبه شب پس از پایان مذاکراتش با محمد جواد ظریف، ‌ عازم مادرید پایتخت اسپانیا خواهد شد.

در همین ارتباط تیم مذاکره کننده ایران نیز پس از پایان این مذاکرات ژنو را به مقصد کشورمان ترک خواهد کرد.