گروه سیاسی -

مصطفی افضلی فرد نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی افکارنیوز با اشاره ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به موضوع زمین خواری، کوه خواری و دریا خواری تصریح کرد: بعد از فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه، کمیسیون تصمیم گرفته تا ضمن ورود به این مساله مهم، گزارش در این زمینه تهیه کرده تا آنرا هم در صحن مجلس قرائت کرده و هم در اختیار مقامات بخصوص مسئولین قضایی قرار دهد.

به گزارشافکارنیوز، وی با بیان اینکه گزارش ها و اطلاعات زیادی در خصوص زمین خواری، کوه خواری و دریا خواری به کمیسیون رسیده، افزود: پرونده ای در این زمینه تشکیل شده که بسار قطور است و ما در حال مطالعه، رسیدگی و جمبندی آن هستیم. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به تعطیلات تابستانی مجلس که از هفته گذشته شروع شده و این هفته هم ادامه دارد، اظهار داشت: برای رسیدگی به این پرونده و تسریع در تهیه گزارش نهایی، ما حتی در ایام تعطیلات هم در کمیسیون حاضر شدیم و بر روی این پرونده کار کردیم.

افضلی فرد با بیان اینکه پرونده موجود در کمیسیون مربوط به زمین خواری، کوه خواری و دریاخواری در چندین استان است، اظهار داشت: استان های گلستان، مازندران، گیلان، البرز، خراسان رضوی، تهران و … درگیر این پرونده هستند و تخلفات صورت گرفته آشکار است. وی با تاکید بر اینکه ما در حال تهیه گزارش جامع در این زمینه هستیم، خاطرنشان کرد: بخشی از این گزارش در صحن مجلس قرائت می شود تا مردم از تخلفات صورت گرفته مطلع شوند.

بخشی هم برای مسئولین و مقامات قضایی جهت برخورد و پیگیرهای لازم ارسال می شود. نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منع قانونی جهت تشریح جزئیات تخلفات صورت گرفته در این مقطع افزود: برخی از دستگاهها و سازمانها بیشترین تخلفات را در این زمینه دارند که تا آنجایی نیاز باشد و قانون اجازه دهد در صحن مجلس در این خصوص اطلاع رسانی می شود.

افضلی فرد به جلسات این کمیسیون با مسئولین و مقامات مختلف بخصوص دادستانی تهران، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی که موضوع زمین خواری، کوه خواری و دریاخواری به آنها مربوط می شود، اشاره کرد و افزود: ما در تلاش هستیم تا گزارش کمیسیون بعد از تعطیلات تابستانی مجلس آماده و در صحن مجلس قرائت شود.