به گزارش افکارنیوز، یک شبکه خبری آمریکایی ادعا کرد که در مذاکرات هسته‌ای بنا بر آن شده که به جای رفع فوری تحریمها، این موضوع در سه مرحله انجام خواهد شد.

مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۵ + ۱ در پایتخت اتریش همچنان ادامه دارد و به گفته محمدجواد ظریف همچنان موانعی بر سر حصول توافق نهایی وجود دارد.

در این ارتباط و در حالی که مقامات ایرانی بارها بر لزوم رفع فوری تحریم‌ها در هرگونه توافق هسته‌ای نهایی تاکید داشته‌اند، یک شبکه آمریکایی مدعی رفع تحریمها در سه مرحله و فاز شده است.

شبکه سی‌بی‌اس نیوز به نقل از خبرنگار اعزامی خود به وین با ادعای «حصول گشایش در موضوع تحریمها» گزارش داده است: «روز شنبه نشانه‌های قوی از یک گشایش در مذاکرات هسته‌ای با ایران بر سر یکی از مورد اختلافترین مسائل که همان تحریمها است، پدیدار شد».

«مارگارت برنان» مجری و خبرنگار اعزامی این شبکه آمریکایی مدعی شد: «به جای پذیرش درخواست ایران برای تعلیق فوری تحریمها، این موضوع در سه مرحله و فاز حادثخواهد شد».

خبرنگار آمریکایی افزود: «به دنبال آغاز اقدام ایران در فریز(متوقف) کردن برنامه هسته‌ای‌اش، آمریکا و قدرتهای غربی مجموعه‌ای از محدودیتهای خود را برخواهند داشت اما هیچ یک از آنها به آن سرعتی که ایرانیها امیدوار بودند، اتفاق نمی‌افتد».

وی همچنین مدعی شد: «یک دیپلمات ارشد ایرانی به من گفت اگر آمریکاییها مایل به سازش و تفاهم بر سر این موضوع(مذاکرات هسته‌ای) باشند، این مساله می‌تواند راه را برای آمریکا و ایران به منظور کار با همدیگر برای پرداختن به تهدیدات مشترک از قبیل جنگ با داعش باز کند».

این ادعا در حالی مطرح شده که ایران همواره ضمن رد هر گونه همکاری با آمریکا در قبال مقابله با داعش تاکید کرده است که به منظور مقابله با تروریستها آمادگی کمک به دولتهای مشروع عراق و سوریه را دارد.