به گزارش افکارنیوز، پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسأله آزادی فلسطین از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی یکی از آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی بود که بارقه‌های امید را در دل مسلمانان مظلوم این دیار زنده کرد در همین راستا به بازخوانی اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان طی دو سال گذشته و حضور وی در جمع راهپیمایان روز قدس اشاره می‌کنیم.

حسن روحانی در ۱۲ مردادماه ۹۲ پس از اینکه به عنوان رئیس‌جمهور منتخب در خرداد‌ماه ۹۲ روی کار آمد با حضور در در راهپیمایی روز جهانی قدس، این روز را یکی از یادگارهای حضرت امام(ره) خواند و اظهارداشت: در منطقه ما در سایه اشغال سرزمین فلسطین و قدس عزیز، زخمی بر بدن دنیای اسلام نشسته و این یادآور آن است که مردم مسلمان این حق تاریخی خود را فراموش نخواهند کرد و در برابر ظلم و تجاوز ایستادگی خواهند کرد.
روحانی در این راهپیمایی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص ادامه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، گفت: در شرایطی که دنیای اسلام در منطقه دچار مشکل است صهیونیست‌ها فکر می‌کنند فرصت مناسبی است برای این که به ظاهر چهره صلح طلبی از خود نشان دهند و در واقع به تجاوزات و تعرضات خود به سرزمین فلسطین ادامه می‌دهند.

همچنین روحانی ۳ مردادماه ۹۳ و در دومین سال انتخابش به عنوان رئیس‌جمهور کشورمان در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد و در جمع خبرنگاران گفت: در صورتی می‌توانیم در مقابل متجاوزین پیروز شویم که مسلمانان ید واحد باشند و جهان اسلام باید به صورت متحد روز قدس را روز خشم، تنفر، وحدت و ایستادگی علیه رژیم صهیونیستی اعلام کند.

وی با متفاوت دانستن روز قدس سال ۹۳ نسبت به سال های گذشته، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را یک توطئه ضدانسانی و نسل کشی دانست و تصریح کرد: کسانی که در مقابل کشتار کودکان و زنان بیگناه فلسطینی در غزه توسط صهیونیست‌ها سکوت کرده‌اند، در تاریخ شرمنده هستند و تاریخ نسبت به آنها قضاوت خواهد کرد.
روحانی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی باید بفهمد که سلاح های پیشرفته همانند گذشته نمی تواند ادامه اشغالگری آن را تداوم بخشد و خواست جهانیان پایان اشغال است، مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود، آتش و خون تمام شود، حمله به غزه قطع شود و مردم بتوانند زندگی معمولی و عادی داشته باشند.
وی ادامه داد: ما میخواهیم همه مسلمانان دنیا احساس ید واحد داشته باشند چون در برابر رژیم صهیونیستی جز وحدت، ایستادگی و مقاومت راهی وجود ندارد و نمیتوان امید داشت که مردم فلسطین با تکیه کردن بر مجامع بینالمللی، بتوانند به همه حقوقشان دست پیدا کنند.