به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست‌ جمهوری درباره فضای انتخاباتی مجلس دهم اظهار داشت: اینکه بخواهیم از اکنون فضای انتخاباتی و قطب‌بندی‌های سیاسی انتخابات آتی را پیش بینی کنیم خیلی زود است چرا که باید دید اوضاع و احوال در چه جهتی پیش خواهد رفت.

وی در عین حال تاکید کرد: اگر دولت روحانی در این مذاکرات(مذاکرات ایران با ۱ + ۵) موفق و اهداف جمهوری اسلامی ایران حاصل شود مطمئناً فضا و قطب‌بندی سیاسی در انتخابات آتی تک قطبی خواهد بود.

حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی در توضیح اظهارات خود گفت: اگر مذاکرات به نتیجه برسد آنهایی به مجلس دهم راه خواهند یافت که سمت و سوی دولت یازدهم دارند اما اگر خدایی ناخواسته مذاکرات به جای مطلوبی نرسد آن زمان معلوم نیست فضای انتخاباتی چند دسته خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به اظهارات عطریانفر(عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی) مبنی بر اینکه لاریجانی «نقد» را به عارف «نسیه» ترجیح می‌دهیم تصریح کرد: همه باید بدانیم بهترین فرد برای اصلاحات روحانی و بهترین جریان و جناح برای روحانی اصلاح‌طلبان هستند.

وی با تاکید بر اینکه روحانی ناگزیر است که با اصلاح‌طلبان باشد گفت: آقای روحانی اگر امروز بر مسند ریاست جمهوری ایران اسلامی تکیه زده است به دلیل رای اکثریتی است که اصلاح‌طلبان به وی داده‌اند بنابراین ائتلاف لاریجانی و روحانی مبنایی ندارد.

حجتالاسلام اشرفی اصفهانی در مورد ریاست عارف بر مجلس دهم نیز گفت: ریاست عارف قابل پیش بینی نیست البته ایشان فرد خوبی است و رای هم میآورد اما فکر نمیکنم کارش به ریاست مجلس دهم بکشد.