به گزارش افکارنیوز، روزنامه الرأی العام، شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور بحرین بار دیگر ادعاهای بی اساس کشورش درباره ایران را تکرار کرد.

وی با اشاره به آنچه آن را دخالت‌های ایران در امور داخلی بحرین خواند، گفت: این دخالت‌ها کاملا رد شده است.

وزیر کشور بحرین مدعی شد که ایران در قاچاق مواد منفجره و سلاح و مهمات به بحرین دست دارد و گروه‌های تروریستی را برای حمله به مردم بی‌گناه بحرین آموزش می‌دهد.

وی با بیان اینکه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به عنوان در کنار هم در برابر این تهدیدها عمل‌ می‌کنند، افزود: این کشورها باید برای تحقق اهداف امنیتی ملت‌های منطقه، همکاری‌های مستمر خود را تقویت کنند و ائتلاف‌های بین المللی خود را توسعه بدهند.

ملت بحرین از سال ۲۰۱۱ در مخالفت با دیکتاتوری خاندان حاکم در این کشور اعتراض های گسترده‌ای را علیه این خاندان آغاز کرده‌اند. بحرین با این اعتراض‌ها به شدت برخورد کرده است به گونه ای که تاکنون بیش از ۱۵۰ تن از شهروندان بحرینی در اثر سرکوب اعتراض ها به شهادت رسیده‌اند.

شیوه تعامل بحرین با اعتراض‌های مسالمت آمیز مردمی هر روز انتقادهای شدیدی را در صحنه بین المللی علیه مقامات بحرینی به همراه داشته است.

علی‌رغم انتقادهای گسترده سازمان‌ها و مجامع بین المللی از اقدامات رژیم آل خلیفه در بحرین و سرکوب آزادی‌ها و اعتراضات در این کشور، مقامات بحرینی برای فرار از واقعیت و نادیده گرفتن حقوق مشروع شهروندان خود، جمهوری اسلامی ایران را به دخالت در این کشور متهم می‌کنند و این در حالی است که مقامات کشورمان صریحا هرگونه دخالت در بحرین را رد کرده‌اند.

انتهای پیام/