به گزارش افکارنیوز، یک مشاور «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه می‌گوید نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱ + ۵، کشورهای غربی را وادار می‌کند مواضعشان را در قبال دمشق نرم کرده و به توافق با دولت مرکزی برای یافتن راه حلی مبتنی بر مذاکره روی بیاورند.

سوریه از سال ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی‌های خون‌بار بوده است. صدها هزار نفر در جریان این ناآرامی‌ها کشته و میلیون‌ها نفر بی‌خانمان شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.

«بثینه شعبان»، معاون رسانه‌ای بشار اسد در مصاحبه‌ای با تلویزیون المیادین که خبرگزاری انگلیسی رویترز آن را پوشش داده گفت: «چیزی که در من در این توافقنامه می‌بینم، چرخش توسط غرب است که گویا متوجه شده باید روش‌هایش را تغییر دهد.»

او افزود: «سیاست‌های غرب در منطقه به بن‌بست رسیده است.»

شعبان همچنین اضافه کرد انتظار می‌رود آمریکا دیدگاه مسکو درباره بحران سوریه را بپذیرد. او گفت: «توافق هسته‌ای فعلی فرمول‌ها و واقعیت‌های جدیدی در منطقه ایجاد خواهد کرد.»

این مقام سوری با بیان اینکه، دمشق و تهران چندین دهه است که با یکدیگر روابط راهبردی دارند خاطرنشان کرد ایران در نتیجه پیشرفت دیپلماتیک حاصل شده با غرب حمایت از دولت بشار اسد را رها نخواهد کرد.

او گفت: «سوریه از این بابت هیچ نگرانی‌ای ندارد و ما در گذشته کنار گذاشتن تعامل با ایران را رد کرده‌ایم، ایران نیز چنین خواهد کرد.»

انتهای پیام/