به گزارشافکارخبر،تذکرات کتبی نمایندگان مسئولین اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس ۱۹ مرداد ۹۴ از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

۱ - محمدتقی توکلی نماینده مردم الیگودرز به وزیر آموزش و پرورش لزوم تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریس را متذکر شد.

۲ - محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد به رئیس‌جمهور لزوم ارائه لایحه برنامه پنج‌ساله ششم توسعه به مجلس شورای اسلامی را متذکر شد.

۳ - سیدهادی حسینی نماینده مردم قائمشهر در تذکری به وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد دلیل عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را توضیح دهید.

۲۷ نفر از نمایندگان در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار پرهیز از مماشات با رسانه‌های معاند و برانداز مانند بی‌بی‌سی و داشتن روحیه انتقادپذیری و سعه‌صدر در برابر رسانه‌های منتقد داخلی به ویژه رسانه‌های انقلابی شدند.

۳۰ نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور لزوم حمایت از رزمایش‌های موشکی را متذکر شدند.

نادر قاضی‌پور و فرهاد بشیری نمایندگان ارومیه و پاکدشت در تذکری به وزرای کشور، اقتصاد، دفاع و نفت خواستار تجمیع مدیریت گمرکات و بازارچه‌های مرزی طبق قانون شدند.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار نظارت بانک مرکزی به سود تسهیلات بانکی و پرداخت وام کم بهره از سپردههای قرضالحسنه جاری مردم به نیازمندان شد.