به گزارش افکارخبر، «مارکو روبیو» نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آینده آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» با هشدار خطاب به دموکرات‌های کنگره آمریکا گفت که آن‌ها حامی توافقی با ایران هستند که در ادامه زندگیشان نیز باید با آن سرو کار داشته باشند.

نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا در این گفت‌وگو افزود، آن‌هایی که در مخالفت با ما هستند لازم است بیدار شده و نسبت به آن‌چه که می‌خواهند بپذیرند، آگاه باشند.

روبیو در ادامه حمایت خود از «چاک شومر» سناتور ارشد دموکرات مخالف توافق با ایران گفت: «اول از همه بگویم که شومر در حال اقدام صحیح است. او شخصی است که تصمیماتش بر اساس سیاستمداری و نه تعصب است.»

وی افزود: «من آشکارا به همکاران دموکراتم می‌گویم که این رایی است که شما در ادامه زندگی و دوره کاریتان با آن سرو کار دارید و بعد از گذشت یک دهه ایران سلاح هسته‌ای و موشک برد بلند دارد که می‌تواند با آن‌ها به آمریکا ضربه بزند. این شما هستید که باید پاسخگوی این سئوال باشید: چرا شما چنین رایی دادید؟»

روبیو ادامه داد: «من فکر می‌کنم شومر سیاست را بخوبی می‌فهمد. او نمی‌خواهد ۸ یا ۱۰ سال آینده به مردم توضیح دهد که چرا چنین رایی داد. من بر این باورم که همکارانم باید راه او را پیش گیرند.»

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا پیشتر در واکنش به مخالفت یکی از اعضای ارشد دموکرات سنای آمریکا با توافق هسته‌ای با ایران گفته بود که استدلال وی و دیگر مخالفان توافق بر پایه حقایق استوار نیست.

انتهای پیام/م