به گزارش افکارخبر، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در نشست علنی امروز سه‌شنبه پارلمان به سؤال ابراهیم کارخانه‌ای نماینده همدان پاسخ گفت.

وی با بیان اینکه برای تحلیل شرایط امروز نیازمند تحلیل شرایط یک دهه اخیر و چهارسال گذشته هستیم، گفت: برای اینکه بتوانیم دریافت درستی از وضعیت داشته باشیم باید وضعیت بیکاری و اشتغال را در یک دهه اخیر بررسی کنیم.

وی با اشاره به اینکه پس از پرداختن به وضعیت گذشته آینده را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد، خاطرنشان کرد: ما امروز برای حل معضل بیکاری اقدامات مهمی را باید انجام داده و مسائل جدی‌ای را پیش رو داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز جمعیت شاغل کشور ۲۲ میلیون نفر است، طبق هدف‌گذاری‌ها باید در سال ۱۴۰۴ این رقم باید به ۳۱ میلیون نفر برسد که برای تحقق این مهم ما نیاز به نرخ رشد ۸درصدی داریم.

ربیعی ادامه داد: برای دستیابی به نرخ رشد ۸ درصدی باید اقدامات جدی انجام گیرد تا معضل بیکاری را در سال ۱۴۰۰ حل کنیم.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: سؤال اساسی امروز این است که آیا در سال‌های گذشته تمام مسائل مهم مورد توجه بوده است؟ که باید پاسخ گفت خیر؛ البته امروز دولت یازدهم برای تمام شاخص‌ها زمان و انرژی گذاشته و عملکرد مثبتی داشته است.

ربیعی عملکرد مثبت دولت یازدهم را عاملی برای کاهش بیکاری در کشور توصیف کرد و گفت: ما با عملکرد خودمان اوضاع را بهبود دادیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقابله با تحریم‌های ظالمانه، افزایش سرمایه‌گذاری به ایجاد فضای روانی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌ها، کاهش فضای سفته‌بازی و جلوگیری از تنزل پول ملی را از جمله اقداماتی دانست که این وزارتخانه در دولت یازدهم انجام داده است.