به گزارش افکارخبر، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به استعفای صادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: باید صبر کرد تا حزب ندا درباره این استعفا تصمیم بگیرد اما به هر حال حزب ندای ایرانیان یک مجموعه جوانی است که از جمعی از جوانان اصلاح‌طلب تشکیل شده و نوپاست.

حق‌شناس تأکید کرد: در چنین فضایی نباید با تأکید بر برخی نقطه‌نظرات، فشار ایجاد کنند که منجر به ایجاد یأس و دلزدگی شود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اگر جایی سخنی گفته یا موضعی گرفته می‌شود نباید به دنبال بهانه‌جویی یا بزرگنمایی آن باشیم، خاطرنشان کرد: آقای خرازی فرد شناخته‌ شده‌ای است که برای تشکیل حزب ندا وقت زیادی گذاشته است از این رو نباید از بیرون فشاری بر وی وارد شود.

وی با اشاره به بخشی از سخنان خرازی مبنی بر انتشار اسامی اصلاح طلبانی که به دشمن گرا دادند و عصبانیت اصلاح طلبان از چنین سخنانی، ادامه داد: آقای خرازی سخن اول خود را تصحیح کرده و گفت که برداشت اولیه درست نبوده است و بنده نیز حرف دوم آقای خرازی را می‌پذیرم و به نظرم دلیلی ندارد که بر حرف اول ایشان اصرار کنیم.

حق‌شناس تصریح کرد: آقای خرازی گفت کسانی را که به دشمن گرا می‌دادند معرفی می‌کنم؛ این اتفاق خوبی است و از آقای خرازی انتظار داریم که اطلاعات خود را کتمان نکند و اگر کسی اشتباهی مرتکب شده نباید نامش پنهان شود.

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه خوب است کسانی که گرا دادند اسم‌شان معرفی شود درباره انتقادات به خرازی به خاطر بیان این موضوع گفت: طبیعی است که نباید اجازه دهیم به این مجموعه فشار ناروا و برخوردهای مخالف و هجمه ناروا وارد شود.

پس از آنکه صادق خرازی، رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفتگو با یک هفته نامه از وجود ارتباط بین برخی اصلاح طلبان با کشورهای خارجی دشمن خبر داد، اتهامات سنگینی از سوی چند تن از چهره های رادیکال اصلاح طلب علیه او مطرح گردید. این اتهامات که به نوعی شخصیت فردی و حقیقی خرازی را نشانه رفته بود فضای سنگینی علیه او ایجاد کرد و به گونهای که طی روزهای اخیر زمزمه کناره گیری او از حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان در محافل رسانهای مطرح شد. زمزمه استعفای خرازی از ریاست شورای مرکزی حزب ندا روز دوشنبه با انتشار متن استعفای وی به حقیقت پیوست.