به گزارش افکارخبر، «میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه در یادداشتی به تشریح دلایل مخالفت خود با نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ پرداخت.

رهبر جمهوری‌خواهان سنا در این یادداشت در پایگاه «کوریر ژورنال» سند «برجام» را بهترین توافق ممکن برای ایران دانسته و نوشته است: «پایان دادن به برنامه هسته‌ای ایران قرار بود محور اصلی این مذاکرات، در وهله اول باشد. اما این توافق حتی به دست‌یابی به این هدف اصلی، نزدیک هم نشده است.»

«مک‌کانل» خاطرنشان کرده، ایران، در عوض مجاز به حفظ هزاران سانتریفیوژ خواهد بود و توانمندی‌های هسته‌ایش را به جای تعطیل کردن، تقوبت خواهد کرد.

رهبر جمهوری‌خواهان سنا در ادامه تأکید می‌کند در سال ۲۰۱۲ هشدار داده مواضع دولت آمریکا در مذاکرات به تولید نتایج ضعیف منجر خواهد شد. او می‌نویسد: «در سال ۲۰۱۲، گفتم تنها راهی که می‌توان انتظار داشت ایران برای بقای خودش و نه برای ایجاد تأخیر در دست‌یابی به سلاح اتمی پای میز مذاکره بیاید این است که کاخ سفید شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده و در همان حال با اعمال سیاستی سخت‌گیرانه تعهد واشنگتن به استفاده از زور را نشان دهد.»

انتهای پیام /