به گزارش افکارخبر، آیت الله احمد بهشتی نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری به عنوان دومین سخنران پیش از دستور جلسه صبح روز اول هجدهمین اجلاس مجلس خبرگان، نطق کرد.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنگ سخت و نرم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمن پس از جنگ تحمیلی هشت ساله علیه انقلاب اسلامی با حربه جنگ فرهنگی، فرهنگ اسلامی و ایرانی ما را مورد شبیخون قرار داده است. همانطور که ما در جنگ سخت، دشمن را زمین گیر کردیم، در جنگ فرهنگی نیز لازم است قیام کنیم و نگذاریم فرهنگمان مورد تهاجم قرار گیرد.

وی در ادامه از فرائض دینی نماز و زکات سخن گفت و تأکید کرد: علی رغم تلاشهایی که برای انجام و اقامه این فرائض دینی صورت گرفته، اما باید به دنبال عمق بخشی به فریضه نماز و زکات باشیم.

آیت الله بهشتی سپس از بروز برخی ناهنجاریهای فرهنگی در جامعه ابراز نگرانی کرد و گفت: نمایش برخی فیلم ها یا تئاترها و یا برگزاری برخی جشنواره های با مبانی دینی و اجتماعی ما سازگاری ندارد. به علاوه که برخی از این گونه برنامه ها به ترویج منکرات و بی بند و باری ها می انجامد که موجب نگرانی متدینین، علما و دلسوزان است.

وی همچنین از افزایش طلاق و برگزاری برنامه هایی با عنوان جشن طلاق به شدت انتقاد کرد و از مسؤولین و دست اندرکاران خواست در این خصوص تدبیری بیندیشند و زمینه های تحکیم خانواده و ازدواج آسان برای جوانان را فراهم آورند.

نماینده فارس در مجلس خبرگان در پایان بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد واظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به قدری اهمیت دارد که امام حسین(ع) برای احیاء و اجرای آن در برابر خصم قیام می کند و به شهادت میرسد.