به گزارش افکارخبر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه اجلاس روسای مجالس جهان در نیویورک در دیدار با رئیس مجلس اعیان انگلیس، با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم مشارکت و همکاری همگانی را می طلبد، گفت: جریان تروریستی و افراط‌گری محدود به منطقه نیست و می‌تواند برای همه خطرناک باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی نتیجه ائتلاف برای مبارزه با موادمخدر در افغانستان را افزایش ۴۰ برابری تولید آن دانست و گفت: موادمخدر منبع درآمد تروریست‌ها در افغانستان است و اراده بین‌المللی برای مبارزه با آن وجود ندارد.

لاریجانی افزود: ما سال‌ها مسئولیت مبارزه با موادمخدر را به تنهایی بر عهده داشتیم.

رئیس مجلس اولویت در همکاری‌های اقتصادی را انتقال فناوری دانست و گفت: بازار ۸۰ میلیون نفری و منابع عظیم نفت و گاز فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در ایران فراهم کرده است.

رئیس مجلس اعیان انگلیس: بازگشایی سفارت انگلیس در تهران به رفع تنش‌ها کمک می‌کند

رئیس مجلس اعیان انگلیس هم در این دیدار خواستار انتقال فناوری از ایران شد و گفت: بازگشایی سفارت انگلیس در تهران به رفع تنش‌ها کمک می‌کند و می‌تواند آغاز فصل جدیدی در روابط دو کشور باشد.

بارونس دسوزا با اشاره به اینکه انگلستان علاقمند به توسعه روابط پارلمانی با ایران است، توسعه همکاری‌های پژوهشی مجالس دو کشور را خواستار شد.

چهارمین دور اجلاس رؤسای مجلس عضو اتحادیه بینالمجالس جهان از نهم تا یازدهم شهریور با حضور ۱۳۳ کشور با موضوع صلح، دموکراسی و توسعه از نگاه مجلس در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک برگزار میشود.