به گزارش افکارخبر، «توبایاس الوود» معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در بخشی از مقاله‌‌ای با عنوان «امارات و انگلیس؛ روابط راهبردی» که در روزنامه «الاتحاد» امارات منتشر شد، بر تقویت روابط لندن با امارات و حضور انگلیس در منطقه تأکید کرد.

الوود در بخشی از این مقاله به بازگشایی سفارت این کشور در ایران نیز پرداخت.

معاون «فیلیپ هاموند» نوشت: در اینجا فرصت را غنیمت می‌شمارم تا تاکید کنم که افتتاح سفارت ما در ایران به هیچ وجه نباید «اخلال در تعهد ما به امنیت و آرامش منطقه» تفسیر شود.

الوود سپس تاکید کرد که انگلیس در کنار شرکا و متحدان(عرب) خود در خلیج فارس ایستاده و به کار خود برای جلوگیری از هر مداخله خارجی در امور کشورهای منطقه ادامه می‌دهد.

«فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه(اول شهریور ۱۳۹۴) سفارت این کشور در تهران را بازگشایی کرد. هاموند اولین وزیر خارجه انگلیس از سال ۲۰۰۳ بود که به ایران آمد.

وزیر خارجه انگلیس در این مراسم، گفت که محدودیتی در روابط ایران و بریتانیا وجود ندارد، هرچند ممکن است آن‌ها در همه موضوعات اشتراک نظر نداشته باشند. فیلیپ هاموند بعد از بازگشایی سفارت لندن در تهران با اعلام رسمی این خبر گفت بازگشایی سفارت نقطه عطفی برای بهبود روابط است.

سفارت انگلیس در سال ۲۰۱۱ و پس از اعتراضاتی که در تهران صورت گرفت، تعطیل شد و سطح روابط دو کشور به پائینترین سطح رسید.