به گزارشافکارخبر،سیدمحمد بیاتیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی درخصوص هشدار مقام معظم رهبری در مورد تلاش آمریکا برای نفوذ در کشور اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری ناظر به این اتفاقاتی است در مورد برجام رخ داد و برخی احساس می‌کنند زمینه حضور غربی‌ها در کشور اتفاق افتاد و ظاهرا آمریکایی‌ها در برجام کوتاه آمدند و دولتمردان این کشور تلاش می‌کنند تا این قضیه به نتیجه برسد تا بتوانند با جلب نظر ایران به اهداف خود برسند.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب سال‌های سال درباره استعمارنو، استعمار فرانو و شبیخون فرهنگی هشدار دادند و تمام این مشکلات حل شد این موضوع نیز با هوشیاری مقام معظم رهبری و مسئولین نظام و تلاش‌های آنها ابتر خواهد ماند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه برخی در دولت معتقدند که دوران شعار " مرگ بر آمریکا " منقضی شده و دیگر نیازی نیست که چنین شعاری بدهیم؛ این تفکرات در بدنه دولت رسوخ کرده و وجود دارد. اینها می‌خواهند جنایات آمریکا از ذهن مردم پاک شود و شاید به دنبال این هستند که وقتی سفارت انگلیس پا می‌گیرد، پس از آن دفتر حافظ منافع آمریکا نیز شکل بگیرد و با ارتباط آنها با نهادهای فرهنگی و هنری ما، آرام آرام زمینه برای رفتارهای آمریکایی‌ها و غربی‌ها مهیا می‌شود.

بیاتیان با بیان اینکه مجلس، دولت و دلسوزان نظام و مردم حزباللهی و ولایی اجازه نفوذ به آنها را نمیدهند، گفت: متاسفانه در شبکههای اجتماعی نیز دیده میشود که این کشورها مدافعانی در داخل نظام پیدا کردند البته خطر جدی این است که این تفکر در درون دولت که مجری قانون است، رسوخ کند و یا در انتخابات مجلس افرادی با این تفکر به مجلس راه یابند. لذا باید این انظار رهبری را جدی بگیریم و اجازه ندهیم اینها در کشور ما رسوخ کنند.