به گزارشافکارخبر،امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در مراسم بهره برداری و رونمایی از سامانه هوشمند فرماندهی و کنترل پدافند با نام پیامبر اعظم گفت: تمام نرم افزارها، حساسه ها و جزء جزء سامانه هوشمند فرماندهی و کنترل پیامبر اعظم به دست دانشمندان ایرانی طراحی و ساخته شده است.

وی با بیان اینکه از امروز قلب یکپارچه پدافند هوایی به تپش درآمد، تاکید کرد: قدرت پدافند ملی، بومی برای جوانان و به پاس خون شهداست.

امیر اسماعیلی افزود: همه ابزارها، سامانه‌ها، جنگنده ها، موشک‌ها و دیده‌بان‌ها از امروز از سامانه پیامبر اعظم دستور می‌گیرند.

وی گفت: قدم بعدی وارد کردن پروتکل های بیشتر در شبکه یکپارچه پدافندی است و چشم انداز ما سامانه ای خواهد بود که کنترل پدافند و تمام سامانه های کشوری را به هم متصل کند و در لحظه تهدید، فرماندهی واحد با موضوع تهدید مقابله کند.

امیر اسماعیلی افزود: هم اکنون تمام شبکه های پدافندی که از طرح بلوک غرب و شرق به ایران فروخته شده بود بهینه و کاملا بومی شده و از امروز همه این شبکه ها نیز با سامانه کاملا بومی فرماندهی و کنترل پیامبر اعظم کار خود را دنبال می کنند.