به گزارشافکارخبر،«دونالد ترامپ» سیاستمدار و سرمایه‌دار شناخته‌شده جمهوری‌خواهان دیشب در ادامه کمپین تبلیغاتی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، باز هم به توافق ایران و ۱ + ۵ حمله کرد.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، ترامپ در مصاحبه با این شبکه خبری ابتدا گفت که قصد وی و هم‌حزبی‌هایش، تقویت آمریکا است و افزود: «مردم از جریانات اخیر تنفر دارند، این توافق وحشتناکی است که با ایران منعقد شده، می‌دانید؟ اگر یک بچه مذاکره می‌کرد، توافق بهتری حاصل می‌شد.»

ترامپ باز هم به توافق هسته‌ای پرداخت و گفت که از اصل توافق با ایران حمایت می‌کند ولی توافقی که در وین منعقد شده، توافقی بد است؛ وی برای رسیدن به یک توافق خوب هم راهکارهایی داشت و افزود: «من هم ایده توافق را دوست دارم ولی باید ابتدا تحریم‌های موجود را ۲ برابر کرد و بعد از چند ماه، آنها(ایرانیان) به پای میز مذاکره می‌آیند و می‌توانید به توافقی خوب برسید.»

دونالد ترامپ بر اساس تفسیر خود از برجام، انتقاد سخت دیگری نیز به توافق داشت. وی گفت که مردم نمی‌دانند که با این توافق، آمریکا مجبور خواهد بود در برابر حمله‌کنندگان به تأسیسات اتمی ایران، از این کشور دفاع کند.

این سیاستمدار جمهوریخواه، منظور خود را شفافتر بیان کرد و گفت که این حملهکنندگان احتمالی به تأسیسات ایران، اسرائیل را هم شامل میشود ... و ما مجبور خواهیم بود در کنار ایران، علیه اسرائیل بجنگیم.