به گزارشافکارخبر،معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه تلاشهای کاخ سفید برای قبولاندن برجام در این کشور، برنامه جامع اقدام مشترک را «توافقی خوب برای آمریکا و اسرائیل» خواند.

در خبرها آمده بود که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا درصدد است روز پنج‌شنبه(امروز) با رهبران یهودی در منطقه «برووارد» ایالت «فلوریدا» درباره توافق هسته‌ای ایران و ۱ + ۵ دیدار و گفت‌وگو کند(جزئیات بیشتر).

معاون اول باراک اوباما در این نشست با دفاع از برجام گفت: «این یک توافق خوب است. این توافق خوب برای آمریکا، جهان و اسرائیل است».

وی در جمع رهبران یهودی در ایالت فلوریدا با رد مواضع مخالفان برجام در آمریکا و خطال به ایران گفت: «تنها چیزی که من برای آن زمان ندارم این ایده و نظر است که شما نمی‌توانید با افراد بد تعامل و کار کنید».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مواضع بی اساس مقامات این کشور درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران و با اشاره به برجام افزود: «این توافق مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شود».

بایدن با اشاره به مفاد برجام ادعا کرد که «به دقت گوش کنید. ما می‌توانیم هر جایی در ایران را اگر معتقد باشیم که در آنجا فعالیتی غیرقانونی در حال حادثشدن است، بازرسی کنیم».

معاون رئیسجمهور آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود درباره مفاد برجام خطاب به حاضران در این نشست گفت: وقتی که رسانهها در اینجا نبودند، بگذارید به سراغ جزئیات بیشتر بروم.