به گزارش افکارخبر، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به گفته مسئولان سیاسی کشورمان قطعنامه ۲۲۳۱ تأثیری بر صنعت موشکی کشورمان ندارد، ‌ آیا این امر بهانه‌ای برای فشارهای آتی به جمهوری اسلامی نخواهد شد، گفت: این عدم تأثیر را هم در مذاکرات به آن پرداخته‌اند و هم توافق کرده‌اند که ایران نظرش را پس از تصویب قطعنامه به صورت رسمی اعلام کند که وزارت امور خارجه نیز طی بیانیه‌ای به طور رسمی اعلام کرد که ما برنامه‌های موشکی خودمان را داریم و از این امر تبعیت نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه این بیانیه به طور سند رسمی در سازمان ملل به ثبت رسیده است بدون اینکه هیچ کشوری با آن مخالفت کند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد عدم تأثیرپذیری به صورت حقوقی و عملی مسترد شده و بر همین اساس عمل خواهد شد.

بروجردی ادامه داد: ما برای تقویت بنیه دفاعی کشورمان هر نیازی را مصوب کردیم و طبیعتاً متخصصان کشورمان در وزارت دفاع و نیروهای مسلح هم طبق برنامه همان عمل می‌کنند و بتوانند موضوع را به جلو ببرند.

وی در پایان با اشاره به بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از بحث موشکی کشورمان خاطرنشان کرد: این بیانیه اعلام موضع در برابر اظهارات مقامات آمریکایی است که هم پشتوانهای برای نیروهای مسلح با قاطعیت فرماندهی کل قوا است و هم نمایندگان ملت با قدرت از آن حمایت میکنند.