به گزارش افکارخبر، دکتر روحانی پیش از عزیمت به نیویوریک در فرودگاه مهرآباد تهران، مورد بدرقه حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری قرار گرفت.
دکتر حسن روحانی در این سفر علاوه بر سخنرانی در نخستین روز نشست سران در مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی دیگری نیز در نشست سران توسعه پایدار ملل متحد دارد.

دیدار و گفت و گو با دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین گفت وگوهای دو جانبه با تعدادی از سران شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از دیگر برنامه های رییس جمهوری در این سفر است.

روحانی همچنین قرار است ضمن دیدار و گفت وگو با جمعی از نخبگان در نشست صمیمی با هموطنان ایرانی مقیم آمریکا شرکت کند.

از دیگر برنامه های رییس جمهوری در این سفر پنج روزه می توان به نشست های عمومی با اندیشمندان و همچنین فعالان اقتصادی اشاره کرد. وی در یک کنفرانس خبری با رسانه های بین المللی مستقر در نیویورک نیز به پرسش های خبرنگاران پاسخ می دهد.

رییس جمهوری هفتم مهرماه به میهن اسلامی باز می گردد.

در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اکثر کشورهای جهان در بالاترین سطح حضور خواهند داشت؛ به نحوی که در اجلاس سال جاری بیشترین تعداد از سران جامعه جهانی حضور دارند. ‎

مجید تحت روانچی عضو تیم مذاکره کننده هسته ای که قرار بود روز سه شنبه همراه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به نیویورک برود به دلیل درگذشت مادر و عزادار بودن امروز با تاخیر همراه رییس جمهوری به این سفر می رود.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات؛ سورنا ستاری معاون علمی رییس جمهوری، محمد نهاندونیان رییس دفتر رییس جمهری و حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری در این سفر دکتر روحانی را همراهی می کنند.