به گزارش افکارخبر، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با با اشاره به فاجعه کشته شدن بیش از ۳۰۰ حاجی در رمی جمرات امسال اظهار داشت: ما متاسفیم که در روز عید قربان و روز شادی مسلمانان و روز برکت است باید به امت اسلامی تسلیت بگوییم.

جعفری ادامه داد: امام(ره) سال‌ها قبل فرمودند: اداره حرمین شریفین باید به دست کسانی سپرده شود که شایستگی این کار را دارند؛ از این رو می‌بینیم که حکام سعودی در پرده‌داری خانه خدا بی‌لیاقت هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: سلمان پادشاه فعلی سعودی دچار آلزایمر شده و مقامات سعودی به جایی رسیدند که یادشان رفته که موسم حج است و همچنان مشغول کشتار بی‌گناهان، اطفال و زنان در یمن هستند.

وی با بیان اینکه این مسئولیت بزرگ الهی به زور به دست سعودی افتاده است یادآور شد: آنها حتی آبروی ظاهری خود را حفظ نمی‌کنند و مسئولان سعودی باید پاسخ دهند که چرا حج امسال این همه تلفات داشته و آنها کجا سرخوش بوده‌اند که رسیدگی به حج را فراموش کرده‌اند.

جعفری با بیان اینکه زائران خانه خدا سال‌ها ذخیره مالی جمع می‌کنند تا بتوانند فریضه حج را به جای آورند با طرح این پرسش که چرا آنها باید در خانه امن الهی کشته شوند، ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی باید تشکیل سازمان کشورهای اسلامی را درخواست کند.

این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد: وزیر امور خارجه کشورمان همان گونه که مذاکرات را با جدیت دنبال می‌کرد، با جدیت برای خانه خدا نیز این بحثرا دنبال کند.

وی در پایان افزود: امیدواریم علمای اسلام جلسات موسعی برای بررسی مدیریت و مسئولیت آلسعود در برگزاری حج داشته باشد.