گروه سیاسی

، جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارافکارخبربا اشاره به حوادثامسال مراسم حج گفت: سقوط جرثقیل و فوت بیش از ۱۰۰ زائر بیت الله الحرام و زخمی شدن تعدادی دیگر از حجاج و همچنین حادثه منا و فوت و زخمی شدن هزاران زائر در مراسم حج امسال نشان می دهد که رژیم آل سعود نه تنها توانایی اداره امور حج را ندارد، بلکه بی لیاقتی و بی صلاحیتی آنان نیز بیش از گذشته بر همگان اثبات شده است.

وی با اشاره به آمار کشته شدگان حج امسال و کشته شدن ۴۶۷ زائر ایرانی تصریح کرد: گفته می شود در ۲ حادثه مهم حج بیش از پنج هزار زائر از ۲۲ کشور جهان فوت شدند و حتی برخی آمارها از کشته شدن حدود هشت هزار زائر دارد که این آمار کشته ها در هیچ مراسمی در تاریخ جهان وجود ندارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به کشتار مردم بی گناه یمن، سوریه و عراق توسط رژیم آل سعود خاطرنشان کرد: مزدوران این رژیم از ابتدای امسال تا کنون هزاران زن و مرد، کودک و نوجوان، پیر و سالخورده یمنی را مستقیما به خاک و خون کشیدند. همچنین این رژیم در سوریه و عراق حامی تروریست ها شده و دست حاکمان این رژیم به خون مردم این ۲ کشور هم آلوده شده است.

جهانگیرزاده با بیان اینکه کشتار مسلمانان برای رژیم آل سعود عادی شده است، افزود: وقتی این رژیم کودکان بی گناه یمینی، سوری و عراقی را می کشد، چه فرقی برای آنها دارد که در داخل خاک خود مردم و حجاج را نکشد.

وی تصریح کرد: قتل و کشتار برای این رژیم عادی شده و مسلمانان جهان نباید نسبت به جنایات آل سعود سکوت کنند.

وی با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی و همچنین اتحادیه بین المجالس اسلامی در این زمینه مسئولیت دارند، خاطرنشان کرد: حج متعلق به کلیه مسلمانان جهان است و نباید در انصحصار عربستان باشد.

ضمن اینکه این کشور توانایی اداره امور حج را نیز ندارد. نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی بر احقاق حق فوت شدگان حوادثحج امسال تاکید کرد و گفت: دولت باید برای تسکین آلام خانواده های حجاج ایرانی نسبت به احقاق حق آنها اقدام کند و وزارت امور خارجه پیگیر امور مربوط باشد.

جهانگیرزاده با اشاره به اختلافات داخلی حاکمیت عربستان افزود: این رژیم به پایان عمر سیاسی خود نزدیک شده و انشاله در آینده نزدیک شاهد سرنگوی این رژیم در سرزمین امن الهی باشیم.