به گزارش افکار خبر، ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز(دوشنبه) پارلمان در تذکری شفاهی اظهار داشت: متأسفانه برخی نرمش قهرمانانه را به کرنش ذلیلانه تعبیر کرده‌اند که این رفتار خلاف آرمان‌ها و اصول استکبارستیز انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه آمریکا شیطان بزرگ است حتی اگر لباس فرشته بر تن کند، تأکید کرد: طرح دوفوریتی هسته‌ای باید به در کمیسیون ویژه برجام بررسی می‌شد نه کمیسیون امنیت ملی.

نماینده اهواز در مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: آل‌سعود غده سرطانی دیگری در پیکر امت اسلامی است، سرسپردگی آل‌سعود به نظام سلطه روشن است، چرا که آنها در تخریب اماکن مقدسه، پیدایش گروه‌های تکفیری و هدر دادن نیروی انسانی جوامع اسلامی و خونریزی و ترسیم چهره خشونت‌بار از اسلام دست دارند.

وی ادامه داد: فاجعه منا در کنار بی‌کفایتی و بی‌تدبیری آل‌سعود، رفتارهای خصمانه را به همراه داشته که باید مورد رسیدگی قرار گیرد، همچنین جان باختن مظلومانه همه عزیزان به ویژه جوانان قرآنی و اعضای گروه تواشیح آبادان را تسلیت می گویم.

سودانی همچنین خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آیا از مصوبات مربوط به مهار ریزگردها خبر دارید که اجرایی نشده است و آیا از وضعیت کارون، کرخه، دز و مارون و کشاورزی مناطق اهواز، حمیدیه، باوی و کارون مطلع هستید؛ از طرفی فاتحه کرخه را در آینده نزدیک باید خواند، اگر نظر بر این است که مردم خوزستان کوچ کنند بگویید.

وی متذکر شد: در کنار هوای شرجی، گرمای بالا و فضای آلوده به فعالیت‌های نفتی و صنعتی، آب شرب آلوده در بسیاری از روستاها و حاشیه‌های کلان‌شهر اهواز آرامش را از مردم سلب کرده، همچنین بهای گزاف و قیمت بالای برق مردم را به ستوه آورده است.

سودانی در پایان خاطرنشان کرد: بازنشستگان فولاد و خانوادههای آنها چوب بیتدبیری مسئولان را میخورند و ناگزیرند فرزندان خود را از ادامه تحصیل بازدارند، بیکاری جوانان به کدام دستگاه مربوط است؟! وقتی جوانان خوزستانی برای اشتغال به استان های دیگر میروند به آنها کار نمیدهند و میگویند نفت، پتروشیمی، بنادر، معادن و صنعت در استان اهواز است، در حالی که گردش مالی شرکتهای دولتی در خوزستان در تهران صورت میگیرد که عادلانه نیست؛ مدارس شهرستانهای اهواز، کارون و حمیدیه از کمترین امکانات برخودرار هستند همچنین لازم است خسارت کشاورزان خوزستانی هر چه سریعتر پرداخت شود تا مرهمی بر دردها و مشکلات آنها باشد.