به گزارش افکار خبر، قدرتعلی حشمتیان نایب‌رئیس خانه احزاب ایران با اشاره به جلسه امروز شورای مرکزی خانه احزاب، گفت: جلسه شورای مرکزی خانه احزاب امروز با حضور اکثریت اعضا و به‌ریاست محمدحسن غفوری‌فرد در سالن شهید رجایی وزارت کشور از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار شد و در این جلسه که به بررسی ادامه آئین‌نامه خانه احزاب اختصاص داشت، کل آئین‌نامه به تصویب رسید و بعد از امضای اعضا در اختیار خبرگزاری‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این جلسه برای سهمیه‌بندی کمیته‌ها قرعه‌کشی انجام شد و کمیته اطلاع‌رسانی و ارتباطات و حقوقی و قضایی و داوری از آن فراکسیون مستقلین و اعتدال‌گرایان شد. کمیته آموزش و تحقیقات و نظارت بر انتخابات از آن فراکسیون اصلاح‌طلبان و فراکسیون‌های امور بین‌الملل و مالی و پشتیبانی به اصول‌گرایان اختصاص یافت.

نایب‌رئیس خانه احزاب افزود: در مورد کمیته بانوان مقرر شد هرسال ریاست خانه احزاب به هر فراکسیونی رسید، کمیته امور بانوان به آن فراکسیون اختصاص داده شود، لذا سه کمیته در اختیار اصول‌گرایان، دو کمیته به اصلاح‌طلبان و دو کمیته به مستقلین و اعتدالیون رسید.

حشمتیان یادآور شد: در این جلسه مقرر شد که در جلسه دو هفته آینده خانه احزاب کاندیداهای فراکسیون‌ها به شورای مرکزی معرفی و در مورد آنها رأی‌گیری شود.

وی در مورد انتخاب دبیرخانه احزاب گفت: قرار شد هر فراکسیونی یک نفر کاندیدا برای دبیری خانه احزاب معرفی کند و سه نفر کاندیدا به جلسه شورای مرکزی معرفی می‌شوند و در نهایت شورای مرکزی به یک نفر رأی می‌دهد.

نایبرئیس خانه احزاب در پایان از انتخاب سخنگوی خانه احزاب خبر داد و گفت: مقرر و مصوب شد که رئیس هر دوره خانه احزاب بهعنوان سخنگوی آن دوره باشد و در غیاب آن نواب رئیس این مسئولیت را بهعهده میگیرند.