به گزارش افکارخبر،ایهود باراک، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، دوشنبه شب در جمع عده ای در مرکز تایمز یونیون در جکسون ویل فلوریدا مهمترین چالش پیش روی آمریکا و متحدانش را مقابله با ترور عنوان کرد و گفت غلبه بر این چالش مستلزم فکری نو و جدید است.

وی گفت: «لازم است که بی وقفه و بی نهایت متمرکز بر چیزی باشید که ممکن است واقعاً اتفاق بیفتد یا آماده پاسخگویی ظرف چند ثانیه باشید.»

باراک در این کنفرانس درباره مسائل مختلف از جمله مناقشه اسرائیل و فلسطینیان، بحران سوریه و توافق هسته ای ایران صحبت کرد.

او گفت: «یا ما ترور جهانی را نابود می کنیم یا ترور جهانی ما را نابود می کند.»

باراک از توافق اخیر هسته ای ایران نیز انتقاد کرد و گفت: «بعد از توافق ایران، از من سوال می شود که احساسم چیست و من می گویم من احساسات پیچیده ای دارم. احساسم شبیه احساس کسی است که مادرزنش، خودروی بی ام وی او را به صخره کوبانده است.»

وی اضافه کرد: از آنجایی که توافق هسته ای یک توافق انجام شده است، آمریکا و اسرائیل و متحدانش باید طور دیگری به ایران نگاه کنند. «بخواهیم یا نخواهیم، ایران به گفته کل دنیا، ‌به یک قدرت مشروع تبدیل می شود و بخشی از راه حل می شود.»

وی افزود: «به جای این که با ترس با مشکل تروریسم برخورد شود، آمریکا و متحدانش باید با اعتماد به نفس عمل کنند. ما همیشه باید چشمان خود را باز نگه داریم و محکم بایستیم اما ‌هر پنجره و هر دری به سوی طرف دیگر برای مصالحه باز نگه داریم.»