به گزارشافکارخبر،امروز و در آستانه ماه محرم حسینی(ع) دارالمجاهدین همدان رنگ و بویی نینوایی گرفته و از جای‌جای آن عطر جان‌افزای ایثار و شهادت به‌برکت حضور پیکر سردار رشید اسلام حاج حسین همدانی به مشام می‌رسد.

امروز اقشار مختلف مردم ولایی همدان همه با حزن و اندوه در میدان مرکزی شهر همدان گردهم آمدند تا پیکر یکی از سرداران وفادار حریم ولایت که درس عاشقی را در مکتب مولایش حضرت اباعبدالله(ع) به‌خوبی آموخته بود، تا جوار یاران شهیدش بدرقه کنند.

از ساعات ابتدایی امروز خیابان‌ها و مسیر‌های منتهی به میدان مرکزی شهر همدان شاهد حضور مردم برای برگزاری مراسمی باشکوه برای تشییع رزمنده قدیمی، صمیمی و پرتلاش حاج حسین همدانی بود؛ هیئت‌های حسینی نیز با علم و بیرق و با فریاد‌های یا حسین فضایی عاشورایی و وصف‌ناشدنی به‌وجود آورده‌اند.

مراسم تشییع پیکر سردار شهید حسین همدانی دقایقی پیش با حضور خانواده سردار شهید همدانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان، استاندار همدان، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب توسط سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان آغاز شد.
سردار شهید حسین همدانی روز پنجشنبه بهدست گروهک صهیونیستی تکفیری داعش در حومه شهر حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.