به گزارشافکارخبر،حجت ‌الاسلام سید محمود علوی عصر یکشنبه در نشست شورای اداری استان هرمزگان با بیان اینکه هرکس از فرصت‌‌هایش برای خدمت به مردم استفاده کند در فرهنگ اسلامی انسانی محبوب‌تر و مقرب‌تر در پیشگاه خداوند است، عنوان کرد: همواره باید خود را ارزیابی کنیم تا بتوانیم آسیب‌های خود را شناسایی و آنها را بزداییم چون فرصت‌ها از یک سو مقطعی برای خدمت است و از سویی امکان دارد فرد مسئول دچار فراموشی در مورد وظایف اصلی خود و لغزش شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران و مسئولان باید از انتقاد و پیشنهادات اربابان رجوع استقبال کنند، افزود: در برخی مواقع انسان بدون اینکه خود بداند دچار لغزش، اشتباه و آسیب‌ و به طور آهسته وارد باتلاق فساد می‌شود و راه جلوگیری از ورود به فساد شنیدن انتقادات و شناسایی افکار و اندیشه‌های مفید و انجام اعمال نیکوست.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات تمام توان خود را برای جلوگیری از بروز فسادها به کار می‌گیرد، تصریح کرد: در این راستا تلاش می کنیم تا شاهد بروز و تکرار اختلاس‌ها نباشیم، چراکه معتقدیم شنیدن اینگونه اخبار، مردم را ناامید می‌کند.

علوی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید وزارت اطلاعات با اشراف و صیانت از دستاوردهای خدمتگزاران نظام، حمایت خود را با تمام همت و صادقانه ادامه می‌دهد و در عین حال باید توجه داشت وقتی مسئولی دستش به خطا می‌رود، آسیب‌ها و تبعات شامل جمع و عموم می‌شود و از جایگاه مردم ناچاریم جلوی خطاها و آسیب‌ها را بگیریم.

وی تکریم مردم را موجب ارتقای رضایتمندی آنان و افزایش امنیت دانست و اظهار داشت: باید با مردم با روی خوش و اخلاق نیکو با تأسی از سیره پیامبر اکرم(ص) برخورد کنیم و این در تمامی کلام و سیره اهل بیت(ع) همواره جاری بوده و باید شأن خود را بالا برد و در خود و جامعه خود‌بازدارندگی ایجاد کرد.

وزیر اطلاعات خواستار تکریم و تقدیر از سرداران عرصه اقتصادی کشور شد و بیان داشت: نباید با رفتاری نامناسب فضا را برای سرمایه‌گذاران ناامن کنیم و باید زمینه را برای کار و حضور مردم در بازار کار فراهم کنیم و رفع بیکاری‌ها باید به دست مردم و کارآفرینان صورت گیرد و باید به مردم فرصت داد تا آنها در زمینه‌های کارآفرینی و اقتصاد خود را نشان دهند.

علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات امروز خود را حامی سرمایه‌گذارانی می‌داند که با کارآفرینی در راه ایجاد اشتغال و تقویت این عرصه گام برمی دارند، گفت: در سایه اقتصاد و امنیت، امنیت برای اقتصاد است که می‌توان سرمایه‌گذار جذب کرد و بر این عقیده‌ایم که هرچه این حوزه‌ها تقویت شود حامیان امنیت کشور نیز بیشتر می‌شود و اگر جامعه از نظر اقتصادی و اجتماعی با توجه به اصول و آرمان‌های دینی رشد کرد، آنگاه می‌توان از این جامعه انتظار فرهنگ بالنده داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فاجعه منا و جانباختن جمعی از حجاج و هموطنانمان به دلیل بیتدبیری رژیم آلسعود، تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی نیز با تمام توان پیگیری خود را در باب روشن شدن این موضوع به کار میگیرد.