گروه سیاسیافکارخبر

، کلیات طرح یک فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران برای اجرای برجام، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس تصویب شد. این طرح در دستور کار فردا سه شنبه مجلس قرار دارد.

بر اساس شنیده های خبرنگار ما هنگامی که این طرح به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع شد، بیش از ۲۰۰ پیشنهاد برای محتوای آن ارائه شد اما کمیسیون بدون بررسی این پیشنهادات کلیات آنرا تصویب و گزارش خود را به صحن علنی مجلس ارائه کرد.

بعد از آنکه کلیات این طرح در جلسه روز یکشنبه مجلس مصوب و قرار شد که در جلسه روز سه شنبه جزئیات و مواد آن در صحن بررسی شود، تعداد زیادی پیشنهاد در خصوص محتوای این طرح به هیئت رئیسه رسیده است.

بر اساس اطلاع خبرنگار ما شنیده شده بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پیشنهاد مطرح شده و پیشنهاد دهندگان تصمیم دارند تا در جلسه فردای مجلس این پیشنهادات را مطرح کنند. اما از آنجا که برخی تصمیم دارند این طرح در جلسه فردا و نهایتا پس فردا در صحن بررسی و تصویب شود، می خواهند با رایزنی با نمایندگان آنها را برای مطرح کردن پیشنهادات منصرف سازند تا تکلیف این طرح زودتر مشخص شود.

مجلس این هفته فقط فردا و پس فردا جلسه دارد و هفته اینده تعطیل است. کلیات طرح برجام با ۱۳۹ رای موافق و ۱۰۰ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از۲۵۳ نماینده حاضر در جلسه روز یکشنبه مجلس تصویب شد.