به گزارش افکارخبر، حجت‌الاسلام حسن روحانی دوشنبه‌شب در نشست خبری پایان سفر یک‌روزه به استان مازندران، گفت: در دو سال گذشته فازهای جدید گازی وارد مدار شده و تصمیم دولت نیز بر این است که پروژه گازرسانی به روستاها در کشور پایان یابد و تا پایان کار دولت بیش از ۹۷ درصد روستاها از نعمت گاز بهره مند می شوند.

حجت‌الاسلام روحانی بابیان اینکه در زمینهٔ گاز تصمیم مهمی دولت اتخاذ کرده است گفت: در زمینهٔ آب روستایی نیز ۵۰۰ میلیون تومان از صندوق توسعه ملی برای آب‌رسانی درنظر گرفت است.

وی با تقدیر از مهمان‌نوازی مردم ولایتمدار و پرچم‌دار حکومت علوی مازندران و با بیان اینکه در همه شهرستان‌ها یکی از نمایندگان دولت و وزیر حضور یافتند و مطالبات مردم را شنیدند، از مسئولان مازندران نیز تقدیر کرد و گفت: در این سفر تصمیم‌گیری‌های خوبی برای استان و طرح‌های استانی و ملی اتخاذ شد و سه جاده اصلی مرکز با منطقه شمال و استان مازندران مدنظر قرار گرفت.

رئیس‌جمهور گفت: جاده‌های فیروزکوه، هراز و چالوس در سال ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ اصلاح، مرمت و تکمیل می شوند.

وی با اشاره به بروز حوادثمختلف در استان مازندران و برنامه دولت برای جبران خسارات گفت: در روزهای اخیر بروز حوادثشامل طوفان و تگرگ سبب تأسف شد و به استاندار و مسئولان تأکید کرده‌ام که خسارت‌ها را سریع‌تر برآورد کنند تا نسبت به جبران خسارت اقدام کنیم.

رئیس‌جمهور کشورمان در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگاری، درباره تسریع پروژه گازرسانی دامغان به مازندران گفت: این پروژه نیز در دست پیگیری است.

مبنای ایجاد منطقه آزاد تاثیرگذاری در صادرات و تولید است

رئیس‌جمهور در پاسخ به برنامه دولت برای ایجاد منطقه آزاد در مازندران گفت: مبنای ما برای ایجاد منطقه آزاد آن است که یک گزارش ویژه‌ای به رئیس‌جمهور داده شود که این منطقه تأثیرگذار در صادرات خواهد بود و متأسفانه درگذشته منطقه آزاد مبتنی بر واردات بوده است.

وی اظهار داشت: منطقه آزاد در گذشته به اشتغال غیر مولد و گاهی درآمدهای ناسالم تبدیل می‌شده است و اگر در هر استانی منطقه آزاد مبنی بر تولید و صادرات باشد ایجاد می‌شود.

رئیس‌جمهور کشور بابیان اینکه هنوز گزارش دقیقی مبنی بر منطقه آزاد در استان دریافت نکردیم گفت: این موضوع در نشست شورای اداری استان نیز از سوی برخی نمایندگان مطرح‌شده است.

حجت‌الاسلام روحانی درباره کنترل واردات برنج نیز عنوان کرد: امسال شرایط خوب و وضع بازار مناسب است و دولت تلاش دارد هر جا که ضرورت ندارد جلوی واردات محصول را بگیرد.

وی بابیان اینکه متأسفانه واردات قاچاق در کشور وجود دارد، گفت: امیدواریم امسال وضع محصول و بازار خوب باشد تا تصمیمی برای واردات برنج گرفته نشود.

تهیه ۴۵ طرح با ۹۹۱ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مازندران

رئیس جمهور کشورمان از تهیه ۴۵ طرح و پروژه در قالب ۹۹۱ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مازندران خبر داد و گفت: این طرح ها تا پایان سال ۹۵ بهره برداری می رسند.

سفر یکروزه رئیس جمهور به مازندران از صبح دوشنبه آغاز شد و دیدار با مردم در ورزشگاه متقی، نشست با نخبگان و علما، شرکت در جلسه شورای اداری از جمله برنامه های بوده است.