به گزارش افکارخبر، محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات محمدرضا عارف مبنی بر جواب نگرفتن از جریان اصولگرا برای ائتلاف با اصلاح‌طلبان اظهار داشت: تاکنون هیچ‌ مذاکره‌ای با حزب موتلفه در این مورد صورت نگرفته اما اصولاً بعید می‌دانم ائتلافی میان این دو جریان صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: ائتلاف میان دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا ضرورتی ندارد، چرا که این دو جریان، دو طیف سیاسی مستقل هستند که نظرات و خط مشی متفاوتی دارند لذا و بر همین اساس، ما رقابت سالم با اصلاح‌طلبان در چارچوب نظام را بر ائتلاف ترجیح می‌دهیم.

**سیاست موتلفه؛ ائتلاف حول محور جامعتین


وی در بخش دیگری از اظهاراتش در مورد احتمال تغییر دبیر کل موتلفه اظهار داشت: پس از برگزاری مجمع عمومی موتلفه اسلامی و انتخاب اعضای جدید شورای مرکزی، در مورد انتخاب مسئولین اجرایی حزب تصمیم‌گیری می‌شود که البته این جلسه هنوز تشکیل نشده است.

حبیبی افزود: در راس و بدنه حزب موتلفه، استقبال خوبی از مذاکره با جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران شده و اختلافی در این مورد نیست.

دبیر کل موتلفه همچنین درباره ائتلاف اصولگرایان حول محور شورای فقاهتی یا جامعتین و نظر موتلفه در این مورد تصریح کرد: موتلفه این موضوع را به جامعتین و افرادی همچون آیت‌الله مصباح یزدی واگذار کرده چرا که تصمیم بزرگان روحانیت در این مورد محترم است اما سیاست حزب موتلفه اسلامی، تلاش برای تحقق ائتلاف اصولگرایان حول محور جامعتین است.

حبیبی در مورد زمان تشکیل شورای هماهنگی اصولگرایان نیز تصریح کرد: هنوز زمانی برای تشکیل این شورا اعلام نشده اما قویاً به دنبال تشکیل شورای هماهنگی هستیم و در مجموع معتقدیم که هیچ اصولگرایی نباید خارج از این دایره باشد، البته با توجه به تفاوت سلیقه‌ها، اجماع همه اصولگرایان در این شورا سخت اما قطعاً شدنی است.

** مذاکراتی را با لاریجانی داشته‌ایم


این فعال اصولگرا همچنین در مورد حضور افرادی مانند لاریجانی، ولایتی و ناطق نوری در شورای هماهنگی اصولگرایان اظهارداشت: رایزنی‌ها میان اصولگرایان نباید محدود باشد، از همین رو عده‌ای با لاریجانی مذاکراتی داشته‌اند و ما هم در موتلفه طی دو ماه اخیر با رئیس مجلس مذاکره داشته‌ایم.

وی در پایان در مورد مذاکره با ناطق نوری گفت: بنده راجعبه اشخاص اظهار نظری نمیکنم.