به گزارش افکارخبر، سردار محمد کوثری رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیرخارجه سعودی‌ که ایران را به دخالت در امور سوریه متهم کرده است، گفت: ما ابای نداریم که بگویم در مقابله با تروریست‌های که عامل رژیم سعودی هستند و به جنگ با پیامبر اسلام(ص) آمده‌اند، در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه خواهیم ماند؛ تا امروز به ارتش و نیروهای مردمی سوریه کمک مستشاری کرده‌ایم و با افتخار می‌گویم که این کمک را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ارزشی برای حرف‌های وزیر خارجه عربستان قائل نیستیم، گفت: وزیر خارجه عربستان از شکستی که از مردم یمن خورده، عصبانی شده است اما ما این عصانیت دلیل نمی‌شود که ما اجازه دهیم وی پا از گلیمش درازتر کند. الحمدالله یمنی‌ها پاسخ دندان‌شکنی به سعودی‌ها داده‌اند و این پاسخ این رژیم را وحشی‌‌‌از گذشته کرده است.

کوثری با بیان اینکه، رژیم سعودی عرضه مدیریت یک منطقه کوچک را نداشت و با بی‌عرضگی زمینه کشته شدن ۵ هزار مسلمان را فراهم کرد، گفت: رژیمی که عرضه مدیریت منا را ندارد، چگونه می‌خواهد با ایران مقابله کند؟ این رژیم در جریان مقابله با ایران چند روز هم دوام نمی‌آورد.

رئیس کمیته دفاعی مجلس در واکنش به درخواست وزیر خارجه سعودی‌ از ایران برای آنچه او خارج کردن نیروهای نظامی از سوریه خوانده، تاکید کرد: ما در سوریه مستشار نظامی داریم و بارها این موضوع را گفته‌ایم و مستشاران ما ماموریت دارند که بعد از دفن مزدوران سعودی که همان داعشی‌ها هستند، سوریه را ترک کنند و تا زمانی که تروریست‌های وابسته به داعش در سوریه جنایت کنند، مستشاران ما مردم سوریه را تنها نخواهند گذاشت.

وی گفت: البته برای ما مهم نیست که سعودیها چه درخواستی از ایران دارند، چرا که ما آنها را همردیف داعش میدانیم و هیچ ارزشی برای آنها قائل نیسیتم برای ما مهم نیست سعودیها چه میگویند مهم این است که به مردم و ارتش سوریه در دفن کردن تروریستها کمک کنیم.