به گزارش افکارخبر، با توجه به شخصیت ممتاز و اثرگذار آقای عارف و با عنایت به ایثار و فداکاری که در سال ۹۲ داشتند و با ملاحظه اینکه وی و همکارانش برای انتخابات مجلس به مدت دو سال است که زمینه‌سازی می‌کنند! قرار بر این شده که آقای عارف مسئولیت این شورا را بر عهده بگیرند.

وی افزوده است: چه دبیران احزاب و چه اعضای کمیته راهبردی و شورای مشورتی و شورای هماهنگی از ریاست آقای دکتر عارف بر این شورا استقبال کرده‌اند و می‌خواهند ایشان شورای عالی را مدیریت کنند.

منتجب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود همچنین می‌گوید: در حال حاضر قدرت چانه‌زنی آقای عارف از بسیاری از شخصیت‌های دیگر حتی آقای ناطق بیشتر و موثرتر است.*اشاره به «۲ سال فعالیت انتخاباتی عارف برای انتخابات مجلس دهم» اگرچه حرف درستی است اما گویی مثل یک کنایه توسط چهره‌های جریان سیاسی خاص خطاب به عارف بیان می‌شود…

کما اینکه پیش از این نیز مسئله کنار رفتن دوباره عارف از انتخابات و یا ضرورت امضای یک پیمان‌نامه تشکیلاتی توسط عارف نیز از سوی آنها مورد اشاره قرار گرفته بود.

فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی عارف، قبل از منتجب‌نیا مورد اشاره علی صوفی، وزیر تعاون دولت اصلاحات هم قرار گرفته بود.

او نیز همانند منتجب‌نیا طی مصاحبه‌ای به ۲ سال فعالیت انتخاباتی ستادهای محمدرضا عارف اشاره کرده و گفته بود: ‌ از ستادهای عارف خبر دارم که این کار(انتخابات) با جدیت دنبال شده است و قریب دو سال است که روی این موضوع کار شده است!

این اظهارات پیرامون فعالیت زودهنگام انتخاباتی عارف در حالی است که موسوی لاری، از فعالان اصلاح‌طلب و وزیر کشور دولت اصلاحات، چندی قبل و در مقطعی که شاید بیش از یک سال از فعالیت ستادهای عارف گذشته بود، اینطور اعلام کرد که ورود به انتخابات هنوز زود است.

مسئله فعالیت زودهنگام انتخاباتی، یکی از مسائل تقبیح شده در میان خواص و مسئولان کشور است.

مقام معظم رهبری در همین رابطه فرمودهاند: این فعالیتهای زودهنگام انتخاباتی موجب منحرف شدن ذهنها از مسائل اصلی، مشغول کردن افراد به یکدیگر، و برخی بدگوییها میشود و این به ضرر مصالح کشور است