به گزارشافکارخبر، ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به دنبال تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از کارکنان سازمان محیط زیست مقابل مجلس، اظهار داشت: حرف و حدیث‌های زیادی درباره سازمان محیط زیست و مدیریت این سازمان شنیده می‌شود.

وی با بیان اینکه حواشی سازمان محیط زیست نیاز به بررسی دارد تا مشخص شود در این سازمان دقیقاً چه می‌گذرد، افزود: خانم ابتکار قبل از هر چیزی یک فرد سیاسی است و بیشتر به فعالیت‌های سیاسی علاقه دارد تا کار تخصصی در سازمان حفاظت از محیط زیست.

آقامحمدی بر همین اساس یادآور شد: آقای رئیس‌جمهور اگر خانم ابتکار را در سمت‌های سیاسی به کار می‌گرفت قطعاً می‌توانست اثربخش‌تر باشد تا اینکه وی در یک سازمان کاملاً تخصصی و غیرسیاسی فعالیت کند.

وی تصریح کرد: سازمان حفاظت از محیط زیست نهادی است که برای حفظ منابع طبیعی و موجودات باید فعالیت کند اما متأسفانه رئیس این سازمان بیشتر در حوزه‌های سیاسی مشغول است و شاید بی‌اثرترین و بی‌تعهدترین معاونت پارلمانی میان وزاتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادها، سازمان حفاظت از محیط زیست باشد مگر اینکه اتفاقی بیفتد و خانم ابتکار در مجلس حضور یابد.

نماینده خرم‌آباد در مجلس در پایان با بیان اینکه سیاسی‌کاری در سازمان حفاظت از مخیط زیست به مشکلات موجود دامن می‌زند، خاطرنشان کرد: خانم ابتکار باید بازنگری جدی در اقداماتش در سازمان محیط زیست داشته باشد، وقتی پرسنل یک سازمان مقابل مجلس تجمع و نسبت به روند موجود اعتراض می‌کنند، به معنای وارد شدن فشاری به آنان است.