به گزارش افکارخبر، «جب بوش» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در مصاحبه با شبکه «فاکس‌نیوز» بر لزوم بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران تأکید کرد و گفت: «ما باید تحریم‌ها(علیه ایران) را مجدداً بازگردانیم و با همپیمانان خود برای ایجاد یک تقابل جدی با ایران مجدداً وارد تعامل شویم».

وی که همچون بسیاری دیگر از جمهوری خواهان مواضع تندی در قبال ایران اتخاذ کرده است، ادامه داد: «ما باید به وضوح با جاه‌طلبی‌های ایران در منطقه مقابله کنیم. ما باید تحریم‌ها را مجدداً بازگردانیم تا آنچه را که لازم است انجام دهیم و بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که ایران از اروپا، کشورهای دیگر و شرکت‌های دیگر که به دنبال کسب سود هستند، سرمایه دریافت به دست نیاورد».

بوش درباره ایران اینگونه ادامه داد: «آنها(ایران) باید انتخاب کنند که می‌خواهند در وسیع‌ترین اقتصاد، با بالاترین احترام به حاکمیت قانون وارد تجارت و کار شوند یا اینکه قصد دارند برای اقتصاد ایران که تحت کنترل سپاه پاسداران است و هیچ حاکمیت قانون ندارد، تجارت کنند؟ فکر می‌کنم ما باید با همپیمانان خود برای ایجاد یک تقابل جدی با ایران مجدداً وارد تعامل شویم».

این نامزد جمهوری‌خواه در دفاع از رژیم صهیونیستی و انتقاد به لغو تحریم‌های ایران اینگونه گفت: «طنز تمامی این مسائل اینجاست که بزرگترین همپیمان اسرائیل(آمریکا)، به ایجاد بزرگترین تهدید برای موجودیت این کشور(اسرائیل) کمک کرده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که همچنان از اسرائیل حمایت می‌کنیم».

وی تأکید کرد: ‌ «اگر تسلیحات ضروری پیشرفته در اختیار اسرائیل قرار دهیم، تأثیر بازدارندگی به وجود می آید و در آن هنگام ایران متوجه می‌شود که ما در خصوص تقابل با جاه‌طلبی‌های هسته‌ای و غیرهسته‌ای این کشور در سراسر جهان جدی هستیم».

این نامزد جمهوریخواه که در نظرسنجیهای آمریکا نیز وضعیت چندان رضایتبخشی ندارد، درباره مبارزه با تکفیریهای داعش در عراق گفت: ما باید با رهبران قبایل سنی وارد تعامل شویم. ما میبایست به طور مستقیم کردها را مسلح کنیم. ما باید مربیان نظامی خود را در تعداد محدودی از نظامیانی که داخل عراق داریم، ادغام کنیم. برج مراقب باید بتواند تشخیص دهد که پروازهای سورتی کدام مناطق را هدف قرار دهند. ما یک راهبرد نیاز داریم. آنچه که در حال حاضر داریم یک تلاش واکنشی است که یک رویکرد راهبردی نیست و راهبردی که من در ذهن دارم به تروریسم اسلامی و داعش پایان میدهد.