گروه سیاسی

، آیت الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو باافکارخبربا اشاره به نفوذ دشمن اظهار داشت: نفوذ تهدیدی بزرگ و نقشه اصلی دشمن است. دشمن تلاش کرد از طریق مذاکره به توافق راهی برای نفوذ پیدا کند و بعد از برجام نیز موضوع نفوذ پیچیده تر خواهد بود.

وی افزود: ابعاد نفوذ اقتصادی، امنیتی، فکری، فرهنگی و سیاسی و در حوزه داخلی و منطقه ای است و هدف آنها از نفوذ بزک کردن چهره شیطان بزرگ است و پشتیبانی و خط دهی به جریان سازی در مجموعه های فرهنگی است.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یکی د رمورد ابعاد نفوذ دشمن بیان داشت: تحمیل ادبیات سلطه به آحاد مردم و نخبگان جامعه مانند حقوق بشر غربی و دموکراسی لیبرال و ادبیایت مربوط به این مسائل است. اعتقاد زدایی و دین زدایی از سیاست به گونه ای که سیاست را منهای اعتقادات و دیانت و منهای ارزشها مانند فن جا بیاندازند.

آیت الله کعبی تصریح کرد: از روشهای دیگر دشمن برای نفوذ عبور از انقلاب اسلامی به بهانه لزوم پیوستن به جامعه جهانی است و منظور از جامعه جهانی چند شور و قدرت شیطانی و مستکبر است.

وی افزود: اگر ما وضعیت آمریکا در منطقه را بررسی کنیم و وضعیت جموری اسلامی در منطقه و راهبردهای سیاسی را بررسی کنیم می بینیم امریکایی ها به دنبال جنگ نیابتی و تغییر جغرافیای سیاسی منطقه با دامن زدن به مساله تجزیه و قطب بندی جدیدی برای حفظ و بقیای رژیم صهیونیستی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: آمریکا به دنبال تلاش برای تغییر رفتار و ساختار جمهوری اسلامی و در نهایت تبدیل نظام مقدس ما از بازیگر قدرتمند منطقه ای که جلوی آمریکا و استکبار جهانی ایستاده است به بازیگری ناتوان است.

وی افزود: دشمن به دنبال استحاله انقلاب است و راهبرد اصلی آمریکا است اما جمهوری اسلامی با هدایت ها و روشنگریها و دیده بانی حکیمانه مقام معظم و رهبری در جست و جوی حفظ و ارتقای قدرت بازدارندگی در برابر دشمنان از طریق تقویت سامانه موشکی و حمایت از حزب الله و مقاومت و ایجاد وفاق ملی در مقابل استکبار جهانی و حرکت به سمت ایجاد یک منطقه با نظم اسلامی و با محوریت اسلام مقاوم و مقابله با رژیم صهیئونیستی است.

آیت الله کعبی بیان داشت: جمهوری اسلامی بر پایه حمایت از محور مقاومت و ایجاد تهدید جدی برای رژیم صهیونیستی و مدیریت ارتباطات اثر گذار با کشورهای منطقه و جلوگیری از شکل گیری قطب بندی های منطقه ای آمریکا در تلاش است از نفوذ آمریکا به کشور ممانعت کند.

وی افزود: یکی دیگر از محورهایی که می تواند در مساله نفوذ در راهبرد جمهوری اسلام ی توسط آمریکا باشد نحوه گرایش به انتخابات ۹۴ است. آمریکایی ها در تلاش اند که اشتباه محاسباتی و بعضی از نخبگان سیاسی درون نظام ایجاد کند و جمهوری اسلامی را به عنوان کشوری در حال گذر به سمت هماهنگی با آمریکا معرفی کند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: می خواهند کاری کنند خط سازش با غرب را موجه جلوه کند و میزان تاثیر گذاری اقشار متمایل به سکولاریزم را بالا ببرند و به مطالبات غیر ارزشی از مسئولان نظام دامن بزنند و در مجموع در واقع زمینه را فراهم کنند برای شکل گیری اراده ای در مقابل گفتمان انقلاب اسلامی که گفتمان اکثریت قاطع ملت بزرگ ایران و رهبر بزرگ انقلاب اسلامی است.

وی در پایان گفت: در مقابل اکثریت مردم ما با پایبندی به قانون اساسی و توجه به رهنمودهای رهبری به عنوان فصل الخطاب استقلال کشور و مقابله با بیگانگان و لزوم وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه احکام اسلامی و حمایت از مردم لبنان و فلسطین و مظلومان جهان و محوریت دشمنی با امریکا را که ملت ایران انها را شیطان بزرگ می دانند و جریان سکولار تلاش می کند قبح دشمنی با آمریکا ریخته شود و با روشنگری و تببین ابعاد نفوذ نیروهای مومن و انقلابی، آرایش دشمن را برای سوء استفاده در انتخابات و طراحی نفوذ را بر هم بزنند.