به گزارش افکارخبر، «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» نخست‌وزیر بحرین در گفت‌وگویی با وبگاه «البیان» امارات بار دیگر اتهام‌زنی‌های این کشور علیه برخی کشورهای دیگر را تکرار کرد.

وی گفت: بحرین از نطر جغرافیایی کوچک است اما با کارهای بزرگی که انجام داده بزرگ است و مردان آن آرزوهای دشمنان را نقش برآب کردند.

خلیفه بن سلمان درباره بازداشت یک گروه ۴۷ نفره در این کشور تصریح کرد: تمرکز تروریست‌ها بر بحرین به این دلیل است که منامه ورودی کشورهای دیگر در فضای منطقه‌ای ماست و ما باید تمامی این تلاش‌های ناامیدانه را شکست دهیم.

وی سپس تاکید کرد: تلاش‌ها برای بر هم زدن امنیت منطقه متوقف نخواهد شد و هر زمانی که یک توطئه علیه امت را خنثی می‌کنیم یکی که خیر امت را نمی‌خواهد بازمی‌گردد و توطئه‌های جدیدی به راه می‌اندازد.

وزارت کشور بحرین درباره بازداشت یک گروه ۴۷ نفره یاد شده در بحرین مدعی شده بود: نتایج اولیه تحقیقات نشان می‌دهد که گروهک تروریستی بازداشت شده ارتباط محکمی با ایران دارد و اعضای آن مقیم این کشور بودند، علاوه اینکه در پادگان‌های ایرانی آموزش‌های نظامی استفاده از اسلحه و ساخت مواد منفجره دیده‌اند.

بحرین هنوز برای این ادعاهای خود شواهدی ارائه نکرده و ایران نیز اتهامات مقامات بحرین را رد کرده‌اند.

در ادامه بیانیه وزارت کشور بحرین آمده است: ضبط این گروهک در ادامه سلسله مداخلات ایرانی در امور داخلی بحرین و تلاش برای بر هم زدن ثبات آن است.