به گزارش افکارخبر، " واشینگتن فری بیکن " در گزارشی نوشت: یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد با وجود اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سراسر جهان عملیات خصمانه انجام می دهد، این وزارتخانه بر این باور است که سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی نیست.

این وبسایت در ادامه نوشت: هفته گذشته مقامات دولت اوباما در خصوص مطرح کردن این مسئله مردد بودند. اما زمانی که از یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا خواسته شد موضع این کشور را در قبال سپاه پاسداران ایران مشخص کند، وی گفت: در حال حاضر زمان آن نرسیده که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را یک گروه تروریستی در نظر بگیریم.

به ادعای این وبسایت، وزارت خارجه آمریکا معتقد است تحریم های اعمال شده علیه سپاه پاسداران ایران برای مهار رفتارهای خصمانه این نهاد کافی است. " واشینگتن فری بیکن " همچنین مدعی شد ایران خود یک کشور حامی ترور است.

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی شد: ما معتقدیم ادامه اعمال تحریم ها، مناسب ترین و مؤثرترین شیوه برای هدف قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است. این تحریم ها به دلیل شرکت کردن نیروهای سپاه یا تلاش آنها برای حضور در فعالیت های مرتبط با گسترش سلاح های هسته ای و افزایش سلاح های کشتار جمعی اعمال شده است. وزارت خزانه داری آمریکا نیز تحریم هایی علیه این نیروها اعمال کرده است.

این وبسایت همچنین نوشت: با اجرای توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱ + ۵، تحریم ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کاسته خواهد شد. این در حالی است که برخی از اعضای مجلس نمایندگان از دولت آمریکا در خواست کرده اند سپاه پاسداران ایران را به دلیل فعالیت های خصمانه اش یک گروه تروریستی قلمداد کند.

ایران و کشورهای ۱+۵، تیر ماه در خصوص برنامه هسته ای ایران به جمع بندی نهایی دست یافتند. بر اساس این توافق، تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه ایران به تدریج لغو خواهند شد.