به گزارش افکارخبر به نقل از میزان، رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته طی نامه‌ای به عموم جوانان در کشورهای غربی‌ نوشتند که حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت.

در ادامه تحلیل کارشناسان پیرامون این نامه را می خوانید:

حجت‌الاسلام ابراهیمی: مقام معظم رهبری بجای مخاطب قراردادن حکام غربی،توده‌های مردم را که در جستجوی حقیقت هستند، مورد خطاب قرار دادند

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی میزان با اشاره به دومین نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان مغرب زمین، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در نامه اخیر خود، بنیان‌های معیوب غرب که برمبنای منفعت طلبی و مادی گرایی است را به جوانان غربی گوشزد کردند.

وی شرایط فعلی مملو از ترس و وحشت در کشورهای غربی را نتیجه عملکرد منفعت گرایانه حکام غربی دانست و بیان داشت: دولتمداران کشورهای غربی بویژه آمریکا در کشورهای عراق و سوریه و حتی افغانستان سال‌ها از وجود تروریست‌ها در راستای اغراض و منافع شان بهره بردند و امروز دست پرورده‌های خود آن ها بلای جانشان شده است.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به مرقومه قبلی معظم له خطاب به جوانان غربی که آن ها را به مطالعه اسلام از طریق منابع و متون اصیل فراخوانده بودند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در نامه اخیر خود، جوانان غربی را به مطالعه و بررسی ریشه‌های شکل گیری خشونت و افراط که اکنون به معضلی جهانی تبدیل شده است، فراخواندند. 

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه حوادث و اتفاقات ناگوار پاریس نتیجه عمل حکام و دولتمداران غربی بود، اظهار داشت: مقام معظم رهبری با نوشتن دو نامه ارشادآمیز خطاب به جوانان غربی همچون امام راحل از شیوه‌ای پیامبرگونه استفاده کردند و بجای مخاطب قراردادن حکام و دولتمداران غربی، جوانان و توده های مردم مغرب زمین را که در جستجوی حقیقت هستند، مورد خطاب قرار دادند. 

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: نامه های مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی، افزایش گرایش به اسلام ناب محمدی (ص) را در پی دارد

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی میزان، با اشاره به نامه دیروز مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی اظهار داشت: به نظر من اهمیت کلیدی این نامه برای جوانان غربی، بستر سازی برای روی آوردن به اسلام ناب محمدی (ص) است.

 

وی با بیان اینکه گرایش جوانان اروپایی به دین در سال های اخیر افزایش داشته است، این نامه را هم تقویت کننده این گرایش دانست و عنوان کرد: جوانان اروپایی که از فسادهای موجود در جامعه شان بریده اند، نیازمند پناهگاه و مامن مطمئنی هستند تا به آن تکیه کنند و این تکیه گاه مطمئن، تنها اسلام است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: "اطلاع رسانی مستند بر اساس مشاهدات عینی" نیز، نکته برجسته دیگر نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی بود که آنها این موضوع را بدانند که اگر چند هفته است از ترس تروریسم از خانه خارج نمی شوند، مردم بی پناه فلسطین چندین دهه است که گرفتار تروریسم کور و وحشیانه رژیم صهیونیستی هستند.

 

حجت الاسلام سالک کاشانی در پایان نیز با بیان اینکه دومین نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی، نقش بسزایی در رشد بصیرت آنها خواهد داشت و این جوانان را با مظلومیت های ملت مظلوم فلسطین نیز بیش از پیش آشنا خواهد کرد یادآور شد: رژیم صهیونیستی که از هیچگونه کشتار و جنایتی اباهه ندارد، مصداق کامل تروریسم دولتی است.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس: نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی، استعداد بالقوه آنها را به فعلیت می رساند

لاله افتخاری نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی میزان، با اشاره به نامه دیروز مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی اظهار داشت: در کشورهای اروپایی وابستگی مردم و علی الخصوص جوانان نسبت به دولت و حکومت زیاد نیست و این عدم وابستگی نیز به دلیل اعمال نادرست حاکمان این کشورها می باشد و به همین دلیل هم جوانان اروپایی استعداد بالقوه ای برای گوش سپردن به حرف حق و عمل کردن به آن را از خود نشان داده اند.

 

وی با اشاره به نامه هوشمندانه و مقتدرانه دیروز مقام معظم رهبری عنوان کرد: از آنجا که استکبار جهانی سعی داشت با استفاده ابزاری از حادثه پاریس، اسلام هراسی در کشورهای اروپایی را تقویت کند، نامه دیروز مقام معظم رهبری این نکته را یادآور شد که تروریسم کور فعال در غرب آسیا، دست پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی است و در حقیقت این مستکبران جهانی باد را در غرب آسیا کاشتند و حادثه پاریس سبب شد تا طوفان را در اروپا درو کنند.

 

افتخاری در پایان نیز تاکید کرد: این نامه نقش بسزایی نیز در تعیین مسیر درست و عدم گمراهی از آدرس صحیح برای جوانان اروپایی داشت.