به گزارش افکارخبربه نقل از تسنیم، محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری که صبح امروز (دوشنبه)‌ در "خبرآنلاین" برگزار شد، با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین اظهار داشت: راهپیمایی اربعین پدیده منسجم و خطیری است که موقعیتی را برای جهان اسلام و تشیع بوجود آورده است. طبق اخبار رسیده قرار است راهپیمایی اربعین به همت ایران و عراق در یونسکو ثبت جهانی شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بسیج صمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) گفت: بسیج امروز در جهان اسلام توسعه پیدا کرده و ما شاهد موج بسیجی شدن جوانان در کشورهای اسلامی هستیم که با زباله‌های تکفیری و تروریستی که معضل جهان اسلام شده اند، درگیر هستند و امیدواریم با استقامت امت اسلامی این غده چرکین از بدنه اسلام حذف شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: داعش طرح غربی‌ها و مستکبرین برای خنثی‌سازی عزتی است که امام خمینی (ره) آن را به اسلام بازگرداند، غرب با جنگ نیابتی و با پول و نیروی انسانی مسلمانان این جنگ را به راه انداختند.

باهنر در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند تروریسم یک درد مشترک است که باید با اراده قوی با این پدیده شوم مقابله شود.

وی در ادامه سخنان خود درخصوص جلسات مختلف اصولگرایان با عناوین ائتلاف سه‌جانبه و یا چهارگانه، خاطر نشان کرد: در همه جریانات  سیاسی برای وحدت تلاش می‌شود، اما به دلیل نداشتن چند حزب قدرتمند و یا شناسنامه‌دار خسارت زیادی می‌بینیم چراکه اصولگرایان، اصلاح طلبان و اعتدالیون چند حزب قوی ندارند و  حدود چهارپنجم فرصت گرم کردن تبلیغات صرف ایجاد وحدت می‌شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد:جلسات مختلف اصولگرایان یک نقطه مشترک دارد و آن نیز تلاش برای رسیدن به وحدت است و هیچ کدام از این گروه‌ها و جلسات محور محسوب نمی‌شوند.

باهنر با بیان اینکه جلسات سه‌جانبه اصولگرایان یک سال طول کشید، تصریح کرد: مذاکرات صورت گرفته بسیار مفید است و بحث اصلی نیز همراهی و همدلی برای ایجاد وحدت بود.

وی همچنین درباره ائتلاف چهارگانه اصولگرایان که شامل حجت الاسلام ناطق نوری،آیت الله مقتدایی، علی لاریجانی و ولایتی می شود، گفت: چند نفر از افراد شرکت کننده این موضوع را تکذیب کردند و اعلام کردند که این جلسات پایه ائتلاف نیست و بنا نیست به یک جریان تبدیل شود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه سخنان خود از نشت مشترک همه اصولگرایان خبر داد و گفت: اوایل هفته آینده اصولگرایان فراخوان عمومی خواهند داشت و همه جلسات سه‌جانبه، چهارجانبه و هشت‌نفره تجمیع می‌شوند.

باهنر درخصوص تعداد لیست‌های انتخاباتی طیف های سیاسی نیز گفت: هدف‌ما وحدت صددرصدی اصولگرایان است اما به طور طبیعی به آن نمی‌رسیم. ولی تلاش می‌کنیم به 80درصد آن برسیم و این به میزان تلاش‌مان بستگی دارد، بنده معتقدم لیست مطرح در تهران بیش از دو لیست اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نیست.

وی افزود: ما هنوز به بحث سرلیستی نرسیده‌ایم و فکر می‌کنیم در لیست تهران حدود صد نفر هستند که قابل تامل باشند و ملاک ما برای معرفی ولایتمداری، درست کاری و ... است.

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سوال در خصوص اظهارات عطریانفر که حزب کارگزاران را محوریت اصلاح‌طلبان عنوان کرده، گفت: همه به دنبال یک محور هستند و بر سر آن هم دعواست و کارگزاران یا اعتدال و توسعه یا یک حزب دیگر خود را محور و مرکز می‌دانند و در اصولگرایی نیز همینطور است.

نماینده مردم تهران در مجلس، همچنین در خصوص لایحه شفاف سازی نمایندگان در مجلس گفت: در حال تلاش هستیم که این طرح به انتخابات برسد اما دو فوریت آن رای نیاورده است و دولت در ارسال این لایحه تعجیل کرد.

باهنر همچنین در خصوص برخورد خودسرها با برخی چهره‌های اصلاح‌طلب، گفت: بنده همیشه اقدامات خودسرانه را محکوم کرده‌ام و روند غیرقانونی از هر دو طرف نیز محکوم است و دستگاه‌های امنیتی باید با این مسئله برخورد جدی کنند.

وی افزود: مجوزهایی که توسط نهادهای ذیربط صادر می شود باید کاملا دقیق و حساب‌شده باشد و اگر کسانی که مجوز می‌گیرند سیاست‌های کلی نظام، قانون اساسی و ارزش‌های انقلاب را محکوم کنند طبیعی است که صادرکنندگان باید از آنها تعهد بگیرند و اگر به تعهد عمل نکردند باید با این افراد برخورد شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: زمانی نیروهای تحکیم وحدت حتی اجازه سخنرانی به آقای ناطق نوری  را ندادند و در مسجد را بر روی ایشان قفل کردند و  یا زمانی که بنده نماینده در دوره دوم نماینده مجلس بودم برخی اصلاح‌طلبان بنده را بازداشت کردند که البته چون حدشان پایین بود با آنها برخورد کردیم.

باهنر ادامه داد: زمانی که آقای موسوی خوئینی‌ها دادستان بود،افرادی خودسر بر روی صورت خانم‌های بدحجاب اسید می‌پاشیدند که آقای ناطق نوری آن زمان وزیر کشور بود با عاملان اسیدپاشی برخورد کرداما آقای خوئینی‌ها می‌گفت که آنها باید آزاد شوند. بنابراین در فرایند تندروی‌ها ما از هر دو طرف شاهد رفتارهای خودسرانه بوده‌ایم و کسی از این مسئله دفاع نمی‌کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، درباره ردپای فرزند مهاجرانی وزیر دولت اصلاحات در گم شدن دکل نفتی و رویه قوه قضاییه در برخورد با این موضوع و کرسنت یادآور شد: برخورد با مفسدین اقتصادی در دستور کار قوه قضاییه است و کارنامه آنها در این زمینه خوب و قابل دفاع است و قوه قضاییه با اصلاح‌طلبان و اصولگرایان برخورد می‌کند و از این رو برخوردهایش سیاسی نیست.

باهنر با بیان اینکه درباره اسامی مطرح شده دراین زمینه قوه قضاییه خود رعایت مسائل را می‌کند ادامه داد: برخورد قوه قضاییه با مفاسد خوب است و ستاد مبارزه با مفاسد هم کارهای زیربنایی خوبی را انجام می‌دهد و درباره پول‌شویی نیز قانون خوبی در مجلس تصویب شد اما تا نقطه مطلوب فاصله دارد.

نایب‌رئیس مجلس با تاکید براینکه سیستم کنترلی باید به صورت سیستماتیک و با برنامه‌های قدرتمند الکترونیکی صورت گیرد، یادآور شد: اصل بر برائت است و در این زمینه جدیت خوبی در بین سه قوه دیده می‌شود اما تا نقطه نهایی راه زیادی داریم.

وی در خصوص اظهارات کرباسچی برای یارگیری از جریان رقیب به خبرنگار فارس گفت: طبیعی است که اصلاح‌طلبان به بخش نیروهای ما طمع کنند البته ما نیز همین کار را می‌کنیم چراکه ما هم نیروهایی داریم که اختلافاتشان قبیله‌ای است در صورتی که اگر اختلافی وجود دارد مبتنی بر مواضع اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باشد لذا باید با استدلال و قدرت بیان جذب نیرو کنیم.

باهنر درباره حضور ناطق نوری در انتخابات نیز، گفت: ما آقای ناطق را سرمایه اصولگرایی می‌دانیم اما برخی تصور می‌کنند اگر او فعال شود یک اصلاح‌طلب خواهد بود در حالی که اگر آقای ناطق بیاید جریان اصلوگرایی را مدیریت می‌کند اما هنوز می‌گوید که احساس تکلیف نمی‌کنم و قطعا کاندیدا نمی‌شوم، او حتی از اینکه فعال سیاسی هم شود ابا دارد.

دبیرکل جبهه پیروان در پایان خاطرنشان کرد: فتنه یک فاجعه عظیم بود و از این رو کسانی که کاندیدا می‌شوند باید موضع خود را با فتنه مشخص کنند.