به گزارش افکارخبر، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نمازجمعه تهران، با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی، اظهار داشت: این نامه شامل دو محور می‌شود که محور اول ایدئولوژی دینی و محور دوم نیز ایدئولوژی سیاسی است.

وی ایدئولوژی دینی را مربوط به تفکر اسلامی دانست و گفت: از این طریق همه با تفکر دنیای اسلام آشنا می شوند.اکنون که تمام جهان به یکدیگر وصل شده‌اند بزرگان ادیان و دانشمندان در رشته‌های مختلف باید به گفتمان دینی بپردازند و فرهیختگان باید درباره مسیحیت، یهود و اسلام به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

امام‌جمعه موقت تهران دین اسلام را دین انسانیت عنوان کرد و گفت: جامعه اسلامی و ملت اسلام پیرو دینی هستند که همه انسان‌ها را به سوی خود دعوت می‌کنند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی حاوی نکات مهمی برای شناخت اسلام واقعی بود،  تصریح کرد: این که رهبر ما جوانان را خطاب قرار دادند دلیل آن را می توان در حدیثی یافت که در این حدیث آمده شیطان وقتی به آدم چهل ساله رسید و دید او هنوز خود را اصلاح نکرده است ، او را بقل می‌کند و می بوسد و می‌گوید من به فدای روی تو شوم که دیگر سعادت را نمی بینی. چون جوانیت در گناه سپری شده است. پس اگر انسان در جوانی متوجه خدا شود امید هدایت در او به وجود می‌آید؛ چراکه جوانان به دلیل پاکی که دارند، هنوز فطرت را گم نکرده اند و این‌ها پدران و مادران فردا هستند.

وی با تاکید بر اینکه دین اسلام در آینده جهانی خواهد شد، گفت: امیدواریم گفتمان ادیان الهی در دنیا رواج پیدا کند و میزگردها و بحث‌هایی بین همه ادیان الهی برقرار شود تا از این روش اسلام را گسترده‌تر و علمی‌تر در دنیا تبلیغ کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران  در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اهمیت اربعین حسینی، گفت: مسئله اهمیت اربعین از زمان امام باقر (ع) طبق حدیثی که فرمودند مطرح شده است، این اهیمت در اربعین ائمه وجود ندارد و فقط در اربعین سالار شهیدان نمایان است.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: آنچه که در تاریخ انبیا دیده می‌شود مقابله با حق و باطل است ولی در تاریخ امام حسین(ع) گرچه با حق و باطل مقابله شد ولی با این ویژگی که بنی امیه قالب جدیدی اسلام را درست کرده بود و امام حسین (ع) نیز از آن پرده برداشت.

وی اسلام تعریف شده بنی امیه را همانند اسلام تعریف شده از سوی  داعش عنوان کردو گفت: امام حسین(ع) اسلام تحریف شده بنی امیه را اعلام کرد و محتوای اسلام اصلی را به جای خود برگرداند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: امروز شاهدیم که داعش روز به روز ضعیف تر و بد بخت تر می‌شود و نباید اجازه داد تا طرز فکر آنها به نام اسلام مطرح شود و دنیا باید بیدار شود، جوانان نیز هوشیار شوند و رابطه درستی با دین اسلام برقرار کنند.

آیت الله امامی کاشانی تاکید کرد: جوانان با دین اسلام تعامل تعاملی صریح و گفتمانی درست داشته باشند.

وی افزود:دین اسلام در آینده جهانی خواهد شد و آن‌چنان امنیت برقرار می‌شود که در روایات آمده در حکومت امام مهدی (عج) اگر یک زن جوان با جواهرات فراوان شب تاریک از شرق دنیا به غرب دنیا سفر کند در امنیت کامل خواهد بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به تدابیر دولت عراق در برگزاری مراسم اربعین گفت: در عین حالی مراسم اربعین امسال با تهدیدات گسترد‌ه‌ای از سوی دشمنان مواجه شده بود اما شاهد بودیم که این راهپیمایی با حضوربیش از 26 میلیون زائردر امنیت کامل برگزار شد که اکر آنرا با مراسم حج مقایسه کنیم  می‌بنیم دولت قرون وسطایی و شاهنشاهی سعودی که البته عقب‌افتاده‌ترین دولت در زمان حاضر است نتوانست 2 میلیون زائر در منا مدیدریت کند.

آیت الله امامی کاشانی در پایان افزود:از همین جا از دولت محترم عراق به دلیل برقراری امنیت زائران تشکر می‌کنم و از مقام مرجعیت عراق نیز تقدیر می‌کنم.